DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın önümüzdeki seçimlere kendi logolarıyla girme kararını aldığını açıklamasından ardından sosyal medyada yakın bir kaynaktan bomba bir paylaşım yapıldı...

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın önümüzdeki seçimlere kendi logolarıyla girme kararını aldığını açıklamasından ardından sosyal medyada yakın bir kaynaktan bomba bir paylaşım yapıldı...

Siyasetin kulisleri bir anda hareketlenirken Ali Babacan'ın Millet İttifakı'ndan ayrılık haberi sosyal medyada tartışılmaya başlanmıştı ki o ifşa tweet atıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski doktoru ve bir zamanlar AKP'nin de bürokratları ile yakın olan Turhan Çömez'in konu ile ilgili paylaşımı, sosyal medyanın da değerlendirmesinin tam özeti oldu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan "Demokrasi ve Atılım Partisi, önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır. Ülkemiz için, demokrasimiz için hayırlı olsun" ifadeleri ile ayrılık kararını sosyal medyadan duyurmuştu.

Babacan, partisinin seçim kararına tam olarak şu sözlerle şöyle açıklık getirdi:

“Mutabık kaldığımız alanlarda, altılı masaya her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz. O masada oturan bütün partilerle, işbirliği yaptığımız alanları genişletmek konusunda güçlü bir iradeye sahibiz.

Kin ve intikam zehriyle alınan kararların adaletsizlikten başka hiçbir şey getirmediğini tarih boyunca deneyimledik, deneyimliyoruz. Türkiye’yi ‘rövanşların ülkesi’ yapmayacağız.

6'lı masa ile ilgili bugüne kadar verdiğimiz bütün sözlerin arkasındayız. Ortak çalışma alanları olarak belirlediğimiz alanlarda yoğun bir şekilde katkı vermeye devam edeceğiz. Masadaki siyasi partilerle işbirliği alanlarını geliştirmek konusunda tam bir irademiz var.

Geçen pazar günü yaptığımız toplantının sonunda 6'lı partinin ortak cumhurbaşkanı adayının niteliklerini tarif ettik. Ortak aday çıkartılması seçimlerde başarı saplamak için çok önemli bir yöntem olacaktır. Birinci tercihimiz budur. Mutabakat sağlanamazsa diğer tercihlere bakılır.”

TBMM Onay Verdi! Maaş Alan Emeklilere Ödemeler Bayramdan Sonra Olacağı Açıklandı! TBMM Onay Verdi! Maaş Alan Emeklilere Ödemeler Bayramdan Sonra Olacağı Açıklandı!

İşte bu açıklamalar ile alınan karar için AKP Balıkesir eski Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski doktoru Turhan Çömez yaşanılanları aşağıdaki sözlerle sosyal medya hesabından özetledi;

“Rüştünü ispat

Özgüven gösterisi

AKP tabanına zeytin dalı

CHP tabanına mesafe

Gelecek Partisi ve SP için yeni bir çekim alanı

Gül için yeni bir pazarlık gücü

Meclis dışı kalsa bile hükümette olabilme şansı

İyi hesaplanmış, riskli ama doğru bir hamle.”