İYİ Parti'den Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu için ‘Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı’ teklifi gitti...

İYİ Parti Lideri Meral Akşener hem İBB hem de ABB olmak üzere iki büyükşehir belediye başkanına Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı görevi formülünü önerdi. Görüşmenin ardından İYİ Parti lideri Akşener ve CHP lideri Kılıçdaroğlu, ABB Başkanı Mansur Yavaş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile beraber bir otelde 15 dakikalık özel bir görüşme gerçekleştirdi. İYİ Parti lideri Meral Akşener’in de hem ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın hem de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı Yardımcılığı yapma formülü kabul edilmesi durumunda masaya döneceğini ifade etti. Ancak bu görevin de Cumhurbaşkanı İcracı Yardımcılığı olması durumunda da ısrarcı olacağını belirtti. Kulis bilgilerine göre, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bu teklife sıcak bakıyor. İki büyükşehir belediye başkanının bu görevi yapmaları için belediye başkanlıklarından istifa etmek durumunda kalmaması CHP liderinin teklife sıcak bakmasına olanak sağlıyor. Eğer seçim kazanılırsa iki büyükşehir belediye başkanı hem başkanlık görevlerine devam edecek hem de Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevlerini yerine getirebilecek.

Görüşmelerin ardından Altılı Masa’nın yapacağı toplantı için liderler Saadet Partisi’ne doğru harekete geçti. Meral Akşener’in ise toplantıya katılıp katılmayacağı merak konusu olurken Saadet Partisi’ne gelen en son lider de yine İYİ Parti Lideri Meral Akşener oldu.

Meral Akşener’in toplantıya katılmasının ardından, gözler Altılı Masa’dan çıkacak haberlere çevrildi. Toplantının ardından yapılacak açıklamalarda belli başlı başlıklar dikkat çekerken Cumhurbaşkanı adayının da açıklanması bekleniyor. Cumhurbaşkanı adayı olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklanması beklenirken, 11 maddelik de geçiş süreci yol haritasının da kamuoyuyla paylaşılacağı da iddia ediliyor.

Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları

Gözler Altılı Masa’nın toplantısı sonrasında yapılacak açıklamalara çevrilirken liderin vereceği kararlar da büyük önem arz ediyor.