Türkiye son günlerde İzmir'de 7. 0 şiddetindeki depremin etkilerini ve yıkımı konuşuyor.

Ev Hanımlarına Para Yardımı Devletten! Başvuran Ev Hanımlarına 1100 TL Para Desteği Verilecek Ev Hanımlarına Para Yardımı Devletten! Başvuran Ev Hanımlarına 1100 TL Para Desteği Verilecek
Türkiye son günlerde İzmir'de 7.0 şiddetindeki depremin etkilerini ve yıkımı konuşuyor. 80'den daha fazla ülke Türkiye'ye yardım teklifi gönderirken, ekipler ise son saatlerde dikkatle çalışmaları sürdürüyor. Son olarak enkazın altından 3 kişinin cansız bedeni çıkarılırken enkaz altında kurtarılmayı bekleyen vatandaşlar olabileceği belirtiliyor.

İzmir'de son günlerde evlerin enkaza dönüşmesi ve onlarca binaya girişlere izin verilmemesi nedeniyle yeni kiralık ev arayışında olan vatandaşların özellikle Bayraklı ve Bornova bölgesinde kiralara %50'nin üzerinde zamlar geldiğini sosyal medyada belirttikleri ortaya çıktı. Türkiye'nin en büyük ilan sitelerinden bir tanesinde favoriye eklenen konutların kiralarında %50'nin artış yapıldığına dair görüntüler sosyal medyada paylaşılırken hükümetin harekete geçmesi ve bu fırsatçılığı "cezalandırma çağrısı" yapıldı.