Metropoll araştırma sahibi Özer Sencar, Metropoll Kasım 2020 anket sonuçlarını yayınladı. Ak Parti tarihinde ilk defa anket sonuçlarında Yüzde 28.

Metropoll araştırma sahibi Özer Sencar, Metropoll Kasım 2020 anket sonuçlarını yayınladı. Ak Parti tarihinde ilk defa anket sonuçlarında Yüzde 28.5 olarak açıklandı. Ancak tek düşen AKP değil, CHP'nin oyları yüzde 17 seviyesine düştüğü görülüyor. Deva ve Gelecek Partisi normal anketlere göre biraz kımıldarken, en büyük sıçrayıp İyi Parti'den geliyor. İyi parti yüzde 11 seviyesine çıktığı görülüyor.

Metropoll Seçim Anketi yayınladı!Metropoll anketinde yaptılan açıklamaya göre Ekonomik gidişatta Halkın algısı olarak yapılan açıklamada, ekonominin gidişatı konusunda halkın karamsar olduğu görülmektedir denildi. Seçmenin yüzde 78'i Ekonomide gidişat kötüleşmektedir görüşürüne katılırken, yüzde 21'i katılmadığı belirtti.

Ekonomideki Kötü Gidişatın Sebepleri

Ekonomideki kötü gidişatın sebebinin yanlış ekonomi politikaları olduğunu düşünen seçmenin oranı %60, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olduğunu düşünen seçmenin oranı ise %46 olarak ölçülmüştür. %23’lük bir kesim de, ekonomideki kötü gidişatı, “dış güçlerin Türkiye aleyhine çalışmasına” bağlamaktadır.Hastane, Yol ve Köprülerin Kamulaştırılmasına Karşı Tutum

Özel şirketlere hasta ve yolcu sayısı garantisi verilerek yapılan şehir hastaneleri , yollar, köprüler kamulaştırılmalıdır” görüşünü, %64’lük bir kesim uygun bulmaktadır. Bu sonuçtan, hasta ve yolcu sayısı garantisi verilerek yapılan yatırımların toplum genelinde hoş karşılanmadığını çıkarmak mümkündür.Muhalefet Partilerinin Ekonomi Yönetimi

Seçmenin %55’i muhalefet partilerinin mevcut ekonomik durumu düzeltecek kadrolara sahip olduğunu düşünmemektedir. %37’lik kesim ise aksineinanmaktadır. Bu bağlamda seçmen, muhalefet partilerinin de mevcut ekonomik durumu düzeltecek kadrolara sahip olduğunu henüz düşünmüyor.