Bunu başaran ilk Güney Koreli müzisyen olarak tarihe geçti

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Jimin, BTS'in üyelerinden biri olarak dünya çapında ün kazanmış bir K-Pop yıldızı. Yeni solo albümü Face, müzik dünyasında büyük bir etki yaratıyor ve özellikle Like Crazy adlı şarkısı, Billboard Hot 100 listesinde bir numaraya yükseldi.

27 yaşındaki müzisyen, bu başarıyla bir ilki gerçekleştirdi ve tarihte ilk kez Güney Koreli bir şarkıcı olarak Billboard Hot 100'de zirveye oturdu. Jimin'in Like Crazy parçası, 8 haftadır listede birinci olan Miley Cyrus'un Flowers şarkısını geride bıraktı ve hayranlarını sevince boğdu.

Jimin, Instagram'daki 49 milyon takipçisine bu başarısını kutladığını duyurdu ve yıldızın hayranları, onun başarısını coşkuyla karşılıyor. Face albümü, Jimin'in solo kariyerine önemli bir başlangıç yaparken, Like Crazy de onun müzikal yeteneğinin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Jimin'in "Like Crazy" Şarkısı, Billboard Listelerinde Bir Numaraya Yükseldi

Dünya çapında ün kazanmış K-Pop grubu BTS'in üyelerinden Jimin, yeni solo albümü "Face" ile müzik dünyasında büyük bir etki yaratıyor. Albümün içinde yer alan "Like Crazy" adlı şarkısı, hem Billboard Hot 100 listesinde hem de Dünya Dijital Şarkı Satışları listesinde bir numaraya yükseldi.

Jimin, Billboard 200 albüm listesinde de ikinci sıraya yerleşerek BTS üyesi arkadaşı RM'i geride bıraktı ve en üst sıraya yükselen Güney Koreli şarkıcı oldu. BTS, Asya'dan ABD ve Avrupa'ya yayılan K-Pop akımının en popüler temsilcilerinden biri olarak biliniyor.

Grup üyelerinin askerlik yaşına gelmesi nedeniyle geçen yıl son konserlerini veren BTS, müzik çalışmalarına bireysel olarak devam etme kararı aldı. Grup üyeleri, 2025 yılına kadar solo projelerle müzik dünyasında yer alacak.

BTS, 2,5 yıl önce Billboard Hot 100 listesinin tepesine çıkan ilk uluslararası ve Güney Koreli grup olmuştu. Jimin'in solo başarısı ise BTS üyelerinin müzik dünyasındaki etkisini bir kez daha kanıtlamış durumda.