Ünlü kickboksçu ve iş adamı Tate, öldürüleceğini iddia ediyor

Romanya'nın Bükreş kentinde yaşayan tartışmalı internet kişiliği Andrew Tate, cuma günü hapisten çıktıktan sonra ev hapsine alındı. Tate, Twitter hesabından paylaştığı şifreli mesajlarla gündeme gelirken, pazartesi sabahı yaptığı bir açıklama ise şaşkınlık yarattı.

Tate, Kendisinin Öldürüleceğini İddia Ediyor

Eski kick boks dövüşçüsü, diğer tüm "susturma girişimleri" başarısız olduğu için vurulmayı beklediğini söyledi. Tate, erken saatlerde yaptığı paylaşımda, vücudunu delici kurşunun acımasız kinetiğini absorbe etmeye hazırlandığını belirtti.

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

Tate, kendisini kimin vurmaya çalışacağına inandığına ya da hangi amaçla bunu yapacaklarına dair ayrıntılı bilgi vermedi. Ancak sözlerinin ardından sosyal medyada yoğun bir tartışma başladı. Tate, cuma günü hapisten çıktıktan sonra ev hapsine alınmıştı. Kendisine yöneltilen suçlamalar hakkında bir açıklama yapmayan Tate, şifreli mesajlarıyla dikkat çekti.

Tate'in açıklamaları, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Kimileri, Tate'in kendisini hedef alan bir tehdidin olduğunu düşünürken, kimileri ise bu sözlerin gerçekten ciddiye alınması gerektiğini savundu.

Andrew Tate ve Kardeşi Ev Hapsinde

Britanyalı iş adamı ve eski kickboksçu Andrew Tate,kardeşi Tristan Tate ve beraberindeki dört kişi, insan kaçakçılığı, tecavüz ve kadınları cinsel olarak istismar etmek için suç çetesi kurmakla suçlanmıştı. Tate kardeşler ve diğer iki kişi tutuklanmış, daha sonra ev hapsine çıkarılmıştı.

Ancak geçtiğimiz günlerde Tate kardeşler ve diğer iki kişi serbest bırakıldı. Romanya'nın organize suçlarla mücadele kurumu DIICOT, aralıktaki tutuklamaların ardından yaptığı açıklamada, insan kaçakçılığı davasında 6 mağdur tespit ettiklerini söylemişti.

Kurum, mağdurların aşk vaadiyle kandırıldığını, daha sonra korkutulduğunu, gözetim altına alındığını, diğer kontrol taktiklerine maruz bırakıldığını ve suç grubunun mali kazancı için pornografik eylemlerde bulunmaya zorlandığını belirtti. Tate kardeşlerin mal varlığına da el konulmuştu.