Johnny Depp eski eşi Amber Heard ile boşanma sürecinde eski eşi tarafından ortaya atılan iddialar yüzünden suçlamalara maruz bırakılmıştı. Bu suçlamalardan dolayı sinema sektöründen dışlanan Johnny Depp muhteşem bir dönüş yaparak başarısını bir kez daha kanıtladı.

Johnny Depp eski eşi Amber Heard ile boşanma sürecinde eski eşi tarafından ortaya atılan iddialar yüzünden suçlamalara maruz bırakılmıştı. Bu suçlamalardan dolayı sinema sektöründen dışlanan Johnny Depp muhteşem bir dönüş yaparak başarısını bir kez daha kanıtladı.

Fransız sinemasındaki ilk filmi Cannes’te açılış filmi olacak

Johnny Depp, bir süre önce eski eşi Amber Heard ile şiddetli geçimsizlik sebebiyle boşanma süreci yaşadı. Bu boşanma sürecinde belli suçlamalara karşı göğüs geren Johnny Depp, boşanma sürecinde davaların uzaması ve medyada fazlasıyla gündem olması yüzünden sinema sektöründen dışlanmıştı. Fakat suçlamalar bu uzun boşanma sürecinde düşmüştü ve Johnny Depp adını temize çıkarmıştı. Kendini temize çıkaran Johnny Depp herkesin bildiği gibi iyi bir oyuncu olduğu için çevresindeki insanlar da onun fazlasıyla destekçisi olmuştu.

O şirket ucuz arabaları piyasaya sürdü! Otomobil fiyatları alt üst O şirket ucuz arabaları piyasaya sürdü! Otomobil fiyatları alt üst

Bu süreç ilerledikçe Johnny Depp sinema sektörüne ışık hızında ve her zamanki görkemiyle geri döndü. 59 yaşında Amerikalı ünlü aktör, eski eşi Amber Heard’e karşı şiddetli geçimsizlik ve şiddet davasını kazanmasının ardından beyaz perdeye Fransız sinema sektörüyle dönmeyi tercih etti. Ünlü aktörün ilk Fransız sineması filmi olacak olan Jeanne du Barry filmi Cannes Film Festivali’nde açılış filmi olacak.

Filmin yönetmeni ünlü Fransız yönetmen Maiwenn Le Besco olacak

Johnny Depp’in beyaz perdeye görkemli bir dönüş yapması herkesi fazlasıyla heyecanlandırdı. Ünlü aktör sinema sektörüne daha önce içinde bulunmadığı Fransız sinema sektörüyle giriş yaptı. Daha önce Fransız sinema sektöründe hiç filmi olmayan Johnny Depp, Fransız sektöründe ilk filmi olacak olan Jeanne du Barry filmi oldu. Filmi yönetecek olan isim ünlü Fransız yönetmen Maiwenn Le Besco oldu. Ünlü Fransız yönetmenin aynı zamanda filmde bir rolde oynayacağı biliniyor. Maiwenn Le Besco, filmde kralın sevgisini kazanmaya çalışan bir fahişe rolünü oynacak. Johnny Depp’in filmde Fransızca konuşacak ve Fransız sektöründe ilk filmi olduğu için bu film boyunca ilk kez Fransızca konuşacağı çıkarımı yapılıyor. Maiwenn Le Besco’un yönetmenliğini yaptığı Polisse filmi, Cannes 2011 Jüri Ödülüne sahip olmasından sonra altıncı uzun metrajlı bir film olacak. 16 Mayıs 2023 tarihinde Cannes Film Festivali’nde açılış filmi olarak gösterileceği bilinen Jeanne du Barry, aynı gün içinde Fransız sinemalarında da vizyona girecek. 16-28 Mayıs 2023 tarihleri arasında ise Cannes Film Festivali’nde gösterilecek olan filmlerin tam listesi 13 Nisan 2023 tarihinde açıklanacak.