Juventus'un Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo'nun adı son zamanlarda çeşitli tartışmalar ve skandallarla gündeme geliyor. Seria A'da lider Inter'in 12 puan gerisinde bulunan Juventus, son maçta evinde Genoa'yı 3-1 yendi.

Arda Güler'e Tepki Dinmiyor! Sosyal Medya Genç Futbolcuyu Ateş Altına Aldı! Arda Güler'e Tepki Dinmiyor! Sosyal Medya Genç Futbolcuyu Ateş Altına Aldı!
Juventus'un Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo'nun adı son zamanlarda çeşitli tartışmalar ve skandallarla gündeme geliyor. Seria A'da lider Inter'in 12 puan gerisinde bulunan Juventus, son maçta evinde Genoa'yı 3-1 yendi. Karşılaşmada gol katkısı veremeyen Ronaldo'nun agresif halleri dikkat çekti. Mücadelenin bitiş düdüğünün ardından kendisinden formasını isteyen top toplayıcı çocuğa formasını fırlatan Ronaldo, tepkilerin odağına yerleşti.


"Kendi istatistiklerini her zaman ön planda tutuyor"


Sinirli halleriyle son zamanlarda tepki çeken Ronaldo'ya bir eleştiri de Juventus'un eski oyuncusu Massimo Mauro'dan geldi. Ronaldo'nun Juventus'ta asla lider olmayacağını kaydeden Mauro, daha önce de lider olmadığını belirtti.Gazzetta dello Sport'a konuşan 58 yaşındaki emekli futbolcu, Ronaldo'nun oyun tarzına eleştiri getirdi. Ronaldo'nun bir şirket gibi davrandığına dikkat çeken Mauro, takımın durumundan çok kendisinin istatistiklerini düşündüğünü dile getirdi. Mauro, takımın 3 puana ulaştığı maçın ardından bile gol atamadığı için mutlu olmayan Ronaldo'nun bu yaklaşımının hoş olmadığını aktardı.

"Ciro hesabı yapan şirket gibi"


Sürekli olarak kendi istatistiklerini öne çıkaran Ronaldo'nun bir şirket gibi ciro hesabı yaptığını kaydeden Mauro, takım oyuncusu olmayan Ronaldo'nun yine de harika işler başardığını sözlerine ekledi. Ronaldo'nun performansının Manchester United ve Real Madrid günlerinden daha düşük olduğunu kaydeden Mauro, maliyeti de yüksek olan Portekizli yıldızla sezon sonunda yolların ayrılması gerektiğini savundu.58 yaşındaki Muaro, Şampiyonlar Ligi'nin kazandırması için alınan Ronaldo'nun bu turnuvada etki gösteremediğini ve Juventus'un uzun yılların ardından ligde lider durumda olmadığını dile getirdi. 36 yaşındaki Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, Juventus formasıyla çıktığı 126 maçta 97 gol ve 22 asistlik performans sergiledi.