Burak Yılmaz Türkiye'ye mi Dönüyor? Süper Lig'den O Takımda Oynayabilir! Burak Yılmaz Türkiye'ye mi Dönüyor? Süper Lig'den O Takımda Oynayabilir!
Türk futbolunda uzun süredir en büyük sorunlarından başında gelen kötü zeminler, hem futbolcu sağlığını hem de oyunun kalitesini olumsuz yönde etkiliyor. Futbol seyrine de balta vuran kötü zeminlerle ilgili konuşan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, kötü zeminler nedeniyle cezaların yolda olduğunu söyledi. Saha bakımının uzman ellere teslim edileceğini ve artık "bakım zorunluluğu" getirileceğini kaydeden Özdemir, bu bakımların zorunlu olacağını dile getirdi. Takımların kaleci antrenörü istihdam etmesi gibi bunun da zorunlu bir kural olacağını aktaran Özdemir, sabırlarının taştığını söyledi.


"Beşiktaş'ın top tekniğini zayıflatmak için..."


Zeminlerin kötü olması halinde karşılaşmaların başka stadyumlarda oynanacağını bildiren Özdemir, maç oynama yasağının yolda olduğunu belirtti. Beşiktaş'ın BB Erzurumspor'u deplasmanda 4-2 mağlup ettiği maçta da zeminle ilgili sorunların yaşandığını kaydeden Özdemir, bu durumun artık kontrolden çıktığını söyledi. Kendisine gelen bazı bilgilere göre, Beşiktaş'ın top tekniğini zayıflatmak isteyen BB Erzurumspor teknik ekibinin devre arasında sahayı sulamadığını kaydeden Özdemir, bu yıl defalarca yaşanan benzeri olaylar yüzünden sert uygulamaların kapıda olduğunu belirtti.

Cenk Tosun'un tartışmalı pozisyonunu değerlendirdi!


TFF Başkanı Özdemir, BB Erzurumspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural'ın "Cenk eliyle aldı, Ghezzal golü attı ama hakeme anlatamadık" şeklindeki isyanına da değindi. Ghezzal'ın 66'ncı dakikada attığı goldeki tartışılan pozisyona ilişkin yorumda bulunan Özdemir, Cenk'in eline topun değmesinden sonra Erzurumspor'un topla oynadığını kaydetti.Topun daha sonra Beşiktaş'a geldiğini ve golle sonuçlandığını aktaran Özdemir, topun el değiştirmesinden dolayı pozisyonun "artık geçtiğini" belirtti ve bunun kural kitabında da yerinin olduğunu dile getirdi. Erzurumspor'un ligden düşmesinin kendisinin de istemediğini vurgulayan Özdemir, oyunun kurallarına uymak zorunda olduklarını açıkladı.

Editör: İlan35