Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen Kabine toplantısı sona erdi. Gündeme dair önemli başlıkların ele alındığı toplantının ardından gözler alınan kararlara çevrildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen Kabine toplantısı sona erdi. Gündeme dair önemli başlıkların ele alındığı toplantının ardından gözler alınan kararlara çevrildi. Özellikle bayram tatilinin 9 gün olup olmayacağı konusunun nasıl bir karara bağlandığı merak ediliyor.
Kabine toplantısının sona ermesinin ardından gözler toplantıdan çıkan kararlara çevrildi. Bilindiği gibi son dönemin en çok tartışılan konusu Ramazan Bayramı tatilinin süresi. Peki, Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? Bayram tatili 9 gün olacak mı? İşte detaylar…

Fahiş Fiyat Tepkisi

Toplantının başında fahiş fiyatlara tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Milletimizin temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarını artıranlara acıma göstermeyeceğiz. Doğal gaz ve elektrik başta olmak üzere ortaya çıkan fiyat artışlarının can yakıcı düzeyde olduğunun farkındayız.' dedi.

kabine-toplantisi-kararlari-son-dakika-bayram-tatili-9-gun-olacak-mi-1

Bidan'a Sert Tepki

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Biden'ın 1915 olayları ile ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Galiçya'dan Libya'ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada verdiğimiz savaşların hiçbirinde utanç verici bir sahne göremezsiniz, bulamazsınız. Çeşitli ülkelerin yönetimleri ve parlamentoları tarafından güya tanınan Ermeni iddialarına ilişkin ifadelerin bizim nezdimizde hiçbir hükmü yoktur. Sayın Biden'ın önce Ermeni tarihini bilmesi lazım. Bunları bilmeden Türkiye'ye meydan okumasını bağışlamamız mümkün değildir' dedi.

Çiftçilere Müjde

Toplantının ardından yaptığı açıklamalarda çiftçilere müjde veren Erdoğan, 'Makine ekipman alımı ve kırsal altyapı yatırımları için 32 bin 572 çiftçimiz ile tarım yatırımları için 418 girişimcimize 1,1 milyar lira hibe sağlayacağız.' duyurusunu yaptı. 

Pençe-Kilit Operasyonu

Sadece 2022 yılında son operasyonlar da dahil olmak üzere güney sınırlarımızda etkisiz hale getirilen terörist sayısının bini bulduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Hiçbir saldırı cevapsız kalmamıştır. Operasyonun amacı Zap bölgesini teröristlerden tümüyle temizlemektir. Arazi ve hava şartlarının oldukça zorlu olduğu bu bölge terör örgütleri tarafından girilemez diye nitelendirilmiştir. Ülkemizin yaptığı her harekat gibi son operasyon da BM Sözleşmesi'nden komşularımızla olan ikili anlaşmalarımıza kadar uluslararası hukuka uygun şekilde icra edilmektedir. Harekatlarımızda ne tek sivilin ne de kültürel mirasımızın zarar görmemesi için azami dikkat gösteriyoruz. Türkiye terör örgütü mensuplarının tepesine bindikçe, Suriye tarafından birtakım hareketlenmeler olduğunu görüyoruz.' ifadelerine ye verdi.