Kabine Toplantısı ne zaman ? Kabine Toplantısı  saat kaçta başlayacak? Kabine Toplantısı nda alınan kararlar neler olacak? Yasaklar kalkacak mı? Yasaklar hangi illerde kalkacak? Kabine Toplantısı  ne zaman olacak? Kabine toplantısı saat kaçta yapılacak? K

Kabine Toplantısı ne zaman ? Kabine Toplantısı  saat kaçta başlayacak? Kabine Toplantısı nda alınan kararlar neler olacak? Yasaklar kalkacak mı? Yasaklar hangi illerde kalkacak? Kabine Toplantısı  ne zaman olacak? Kabine toplantısı saat kaçta yapılacak? Kabine Toplantısı sonuçları ne zaman açıklanacak? Son dakika kabine toplantısı kararları açıklandı mı? Kabine Toplantısı  ne zaman yapılacak 2021, Kabine Toplantısı  sınavlar ne oldu?

Bir sonraki kabine toplantısının tarihi belli oldu . Yeni normalleşmenin detaylarının konuşulacağı, yasaklar ve okullar ile sınavların ne olacağı konularının işleyeceği ,paylaşılacağı kabine toplantısı 1 Mart pazartesi günü yapılacak.  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 19.30 gibi halka seslenmesi bekleniyor .

Cumhurbaşkanı Recp Tayyip Erdoğan tarafından KAbine toplantısı sonuçları çok merakla araştırılıyor. Erdoğan'ın açıklayacağı sonuçlar, Bilim kurulunun belirlediği kriterler çerçevesinde olacak iken, düşük orta yüksek ve çok yüksek riskli olmak üzere iller kategorileştirilecek. Salgının gidişat ve seyrine göre ise kısıtlamaların biraz gevşetileceği iddia ediliyor. Peki Kabine Toplantısı ne zaman ?

Kısıtlamalar kaldırılacak mı?


1 Mart normalleşme sürecine girileceği gözler önünde bulunarak, kaldırılacak kısıtlamalar ya da uygulanacak ek tedbirlerin Kabine Toplantısı ne zaman ? sorusunun 1 Mart olarak belirlenmesi sonrasında düzenlenen toplantıda netleşecek.

Corona virüsün ile geçen 1 yıl sonradan erken Türkiye'nin salgınla mücadelesi kapsamında yol ayrımına gelindiği söyleniyor . Yarın düzenlenecek olan Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında 80 milyonun hayatına etkileyen salgın tedbirleri ile alakalı çok önemli Detaylara oluşturulacağı söyleniyor.  Kısıtlamaların kaldırılıp kaldırılmayacağı da çok merak ediliyor . Normalleşme adımları ile birlikte Korona salgını yeni bir picke ulaşıp ulaşmayacağı konuları ile birlikte ilk olarak yüz yüze eğitim konusunun konuşulacağı kabine toplantısında kafe ve restoranların açılıp açılmayacağı konusu da gündemde olacak...

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

Hangi illerde normalleşme olacak


Geçtiğimiz gün bakanlık tarafından açıklanan verilerde 100000 nüfusa düşen haftalık vaka sayısının 35 in altında kalan yani düşük  risk grubuna giren illerde normalleşme yapılacak. Yerinde karar döneminin başlayacağı salgınla mücadele kapsamında en önemli bilgi il valiliklerin de olacak . Ve kararlar konusunda da valiliklerin görüşleri alınacak

1 Mart itibariyle açılması beklemem okulların başlayacağı tarih bir gün ertelenecek Ken, Yarın düzenlenecek olan kabine toplantısında yine Yeni kararlar alınabileceği ifade edilecek gözler bu konuda valiliklere çevrilmiş mevcut durumun korunacağı İstanbul ve Ankara için aşikar ortada iken yüz yüze eğitim ile alakalı yapılacak açıklamada dört gözle beklenecek

Vaka sayısı kriteri açısından, haftalık vaka sayısı 100 binde 10’un altındaki iller “düşük”, 11-35 arası “orta”, 36-100 arası “yüksek”, 100’ün üstündeki iller ise “çok yüksek” riskli’ sayılacak. Bakanlığın, 15-21 Şubat tarihileri arasını kapsayan her 100 bin kişideki Kovid-19 vaka sayısı verilerine göre, Türkiye’de vaka sayısına göre 5 il düşük riskli, 25 il orta riskli, 39 il yüksek riskli, 12 il ise çok yüksek riskli kategorisine giriyor.

Düşük riskli iller (100 binde 10’un altında olanlar mavi renk)
Batman 8.71- Nüfus: 620 bin 278
Hakkari 3.21- Nüfus: 280 bin 514
Iğdır 10.43 - Nüfus: 201 bin 314