Osmaniye'de kamptan kaçan göçmenleri haber yaptığı gerekçesiyle 80 gündür tutuklu bulunan gazeteci Hasan Tolga Balcılar için sonunda tahliye kararı verildi.

Balcılar son olarak Osmaniye’de sığınmacı kampından kaçan sığınmacı ve kaçakları haber yapınca, “halkı kin ve düşmanlığa alenen sevk etme” iddiasıyla soruşturma açılmış ve tutuklanmıştı ve de İl emniyet müdürü ile belediye başkanının arasının iyi olduğunu söyleyerek, “TEM Şube Müdürü beni direkt götürmek istedi… Götürseler fiziki zarar vereceklerdi.” iddiası ile de ayrıca akıllarda kalmıştı.

Özdağ'dan açlık grevindeki gazeteci için çağrı - Güncel - ODATV

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

Veryansın TV'nin haberine göre, Osmaniye 2. Ağır Ceza Mahkemesi, “Gizli bir görevi olmadığı, herkes tarafından bilinen gerçeği açıkladığı gerekçesiyle Balcılar’ın tahliyesine hükmetti.

Cezaevinde bir süre tutuklu kalmasının ardından Balcılar, Cevdetiye ilçesinde bulunan sığınmacı kampındaki kaçakların kamptan kaçması üzerine yaptığı haber sonrası açılan davadan beraat etmişti ancak Balcılar, sığınmacı haberi sonrası gözaltındayken bir başka dava geçen sene evine baskın yaptıran TEM şube müdürünün adını söylediği gerekçesiyle açılmıştı.