İstanbul merkezli 5 ilde eş zamanlı düzenlenen rüşvet operasyonunda aralarında kamu görevlilerinin de olduğu yüzlerce kişi gözlatına alındı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Kadıköy Belediyesi'ne "rüşvet" operasyonu başlatıldı ve 54'ü kamu görevlisi 224 kişi için gözaltı kararı verildi.

AA'nın haberine göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, örgütlü olarak rüşvet almak, vermek, aracılık etmek ve resmi belgede sahtecilik suçlarına karıştıkları iddia edilen, çoğunluğu Kadıköy Belediyesi'nde görevli zabıta personeli ve belediye mühendisi olmak üzere, 54'ü kamu görevlisi 224 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul, İzmir, Adana, Kocaeli ve Şırnak'ta eş zamanlı operasyon başlatmıştı. Devam eden operasyonlarda ise çok sayıda kişinin gözaltına alındığı, adreslerdeki aramaların sürdüğü bildirildi.

KADIKÖY BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Operasyon ardından Kadıköy Belediyesi’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan basın duyurusunda, aralarında Kadıköy Belediyesi'nde görevli zabıta memurlarının da bulunduğu 54'ü kamu görevlisi 224 kişinin rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındığı bilgisi bulunmaktadır.

Konuyla ilgili, savcılık ya da emniyet birimleri tarafından belediyemize aktarılan bir bilgi bulunmamakla birlikte, kurumumuz kendi iç sorgulamasında gözaltına alınan personelin sayısını ve kimliklerini belirleme çalışması yapmaktadır. Gözaltına alınan 224 kişiden sadece 54'ü kamu çalışanıdır.

Sağlıklı ve net bir bilgi alındıkça, kamuoyu bilgilendirilecektir.”

1 Mart Altın Fiyatları Rekor Tazeledi! Gram Altın Kuyumcularda Kalmadı! 1 Mart Altın Fiyatları Rekor Tazeledi! Gram Altın Kuyumcularda Kalmadı!