Bakanlık, erkeğe kadına bir sürü destek sağlıyor. Eşini kaybeden veya işsiz kalıp çalışamayanlar için destek paraları hesaba yatırılıyor. 3500 TL yardım parası için belirlenen şartları inceleyin. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı destek başvuruları güncel...

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

Bakanlık, kadınlara her alanda destek olmayı sürdürüyor. Özellikle de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, tarafına yapılan başvuruları değerlendiriyor ve kadınlara ne kadar ödeme yapılması gerektiğini belirliyor. 

Eşi Vefat Edene Ödeme Yapılıyor!

Eşi vefat eden kadınlar, başvuru yapmaları halinde dul maaşı alabilir. Aylık olarak ödenen paranın miktarı da değişkenlik gösterecektir. Çünkü ödemelere bakacak olursak, hisse oranlarına göre belirli bir plan uygulanıyor. Bu da ödemelerle ilgili bizlere fikir vermektedir.

paral

2.059 TL ile 3.708 TL Arası Ödeme!

Kadınlara sağlanan destekler arasında, işsiz ve geliri olmayanlar için de ayrı bir parantez açıldı. Eğer çalışmıyorsanız ve aynı zamanda geçim sorunu yaşıyorsanız devletten yardım parası alabilirsiniz. İstihdamı sağlanmış kadınlar için önemli destekler sunuluyor. İş sahibi olmaları adına İŞKUR'a da başvuru yapabilirler. Bu sayede hem harçlık ödemesi hem de eğitim verilerek istihdamının sağlanabilmesi için önemli adımlar atılıyor. Kadınların eğitim kurslarına ücret alarak katılabilmesinin önü açıldı.