Kadrolu işçilere %63 zam kararı verildi. Bu haberle birlikte en düşük çalışan maaşı kaç TL oldu? Çalışanların yeni maaşı için Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. İşçilere sağlanan imkanlar ve bununla birlikte ödenecek yeni maaşa dair detaylar yazımızda...

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Toplu iş sözleşmesi ile pek çok kadrolu işçinin maaşı arttı. Belediyede çalışanlar için sendikalar devreye giriyor ve bir görüşme gerçekleştiriliyor. Görüşme sonrası ortak paydada buluşulmakla birlikte çalışanlara ne kadar ödeneceği netleşiyor. Maaşlardaki artış yüzdesi belli oldu.

İşçiye %63 Zam Kararı!

Mezitli Belediyesi'nin Belediye-İş Sendikası ile yaptığı görüşme sonrasında zam kararı ortaya çıktı. %63'lük zam kararı uygulanacak. Belediyeden gelen açıklamada ”Mezitli Belediyesi, 54 kadrolu işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesini imzaladı. Belediye-İş Sendikası arasında gerçekleşen sözleşmesi ile çalışanların ücretlerinde ve sosyal haklarında iyileştirme yapıldı. Kadrolu işçilerin de hazır bulunduğu sözleşmeye; Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Belediye-İş 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Tahsin Eren Güvençli, Belediye-İş Akdeniz Bölge Örgütlenme Temsilcisi Mithat Fahlioğulları, Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Güner ve İnsan Kaynakları Müdürü Nuran Çaynakyer aldı. İmzalanan sözleşmeyle ücretlerde yüzde 63 oranında artış sağlandı.” ifadesine yer verildi.

Kadrolu İşçi Maaşı Arttı!

İşçilerin maaşları, TİS ile birlikte önemli miktarda artıyor. En düşük çalışan maaşı ile yüksek maaşların aynı oranda artışa geçmesi sevindirdi. Kadrolu işçiler için yapılan düzenlemelerle ilgili yeni düzenlemeler olduğu vakit sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.