Teknik üniversitesi sözleşmeli personel alımı için harekete geçti. İş başvurusu yapılabilecek boş kadrolar, başvuru şartları ve KPSS 2022 puan türünün gerekli olup olmadığı gibi detaylar yazımızda. Sözleşmeli personel alımı için nasıl ve nereden başvuru yapılır?

Üniversitelerin güncel sözleşmeli personel alımına dair detaylar paylaşıldı. Konya Teknik Üniversitesi, 62 sözleşmeli personel alacak. Lise, önlisans ve lisans mezunlarının başvuru yapabileceği belirtiliyor. Hangi pozisyonlarda personel arandığı konusunda bilgi verelim.

Aranan Pozisyonlar ve Meslek Kolları!

Konya Teknik Üniversitesi'nin yapacağı alımlarda aranan pozisyonlar başlıca büro personeli, tekniker, diyetisyen, şoför, destek personeli ve mühendisliktir. Öte yandan resmi iş başvurularının yapıldığı site üzerinden üzerinden diğer meslek kollarına da bakabilirsiniz. Kadro bilgisi bu şekildedir.

KPSS Puan Türleri

Sözleşmeli personel alımıında önlisans, lisans ve lise için KPSS puan türleri aşağıdaki gibidir:
2022 KPSS(B) lisans mezunu için KPSSP3, 
ön lisans mezunu için KPSSP93
lise mezunu için KPSSP94 puan türlerine bakılacaktır.

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Sözleşmeli Personel Alım Şartları Nedir?

Konya Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel iş başvurusu için alım şartları belli oldu. TC vatandaşlığı, 18 yaş  ve üstünde olmak, kamu haklarından mahrumiyet olmaması, TCK'nın 53. maddesi doğrultusunda belirtilen sürelerin geçmiş olsa dahi kasten suç işlenen bir suç üzerinden en az 1 yıl hapis cezası alınmaması. Diğer şartlar için başvuru sitesine göz atabilirsiniz