Kahramanmaraş Depremi'nde toplam vefat sayısına ilişkin Bakan Soylu'dan güncel açıklama geldi. Hayatını kaybedenlerin sayısında artış yaşandı. Can kaybının yanı sıra deprem sonrası sağlanacak yardımlara da değindi. İşte son dakika İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan açıklama...

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremi'nde 10 ilin felaketten etkilendiği biliniyor. Arama kurtarma çalışmalarının bir süre devam ettiği ve enkaz çalışmalarının hali hazırda sürdüğü belirtilmekte. Kimlik belirleme işlemlerine ilişkin de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan açıklama geldi. Soylu, açıklamasında toplam vefat sayısını güncelledi ve çeşitli iddialara yanıt verdi.

Depremde Kaç Kişi Vefat Etti?

Kahramanmaraş Depremi'nde vefat eden kişi sayısını güncelleyen Bakan Soylu, "Can kaybı 50 bin 399'a yükseldi. Bin 120 kimliksiz var. Bunların birbiriyle eşleşecek olanlar var eşleşmeyecekler var. Adli tıp çalışıyor. Vefat az açıklanıyor sözleri spekülasyon, kimliklendirme sürüyor, sayı güncellenebilir" açıklamasını yaptı.

"Hatay ihya olacak"

Hatay ve Antakya'nın yeniden güçlenebilmesi adına her türlü imkanın kullanılacağını belirten Bakan Soylu, tarımdan ekonomiye kadar şehrin şahlanması için çalışmaların başlatılacağını ifade etti. Ümitsiz olunmaması gerektiği vurgusunda da bulundu. Kira yardım ödemelerinin devam ettiği de belirtildi. Depremde hayatını kaybedenlerin yakınları ve evi yıkılanların daha öncelikli yardım alacağı da ifade ediliyor.