Halkbank, binlerce girişimciyi sevindirecek bir adım attı. Özellikle de kadın girişimciler 300 bin TL'lik kredi fırsatını değerlendirmek için başvuru hazırlıklarına başladı. Üstelik 6 ay boyunca geri ödemesiz şekilde kredinizi kullanabileceksiniz. Başvuru yöntemi ve krediyle ilgili bazı şartlar yazımızda...

Kamu bankası Halkbank, kadınlara verdiği önemi kredi paketlerinde de gösteriyor. Kredi fırsatlarını sunma konusunda elinden gelenin en iyisini yapan bankadan son bir duyuru daha geldi. Kadın Girişimci Kredisi ile kadınlara tam destek sağlanacak. 

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

Kadın Girişimci Kredisi Nedir?

Kadın girişimcilerin işlerini geliştirmeleri, yeni iş fikirlerini hayata geçirmeleri ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamaları için verilen kredi türüdür. Halkbank, bu doğrultuda kadınların girişimlerini desteklemekle birlikte düşük faiz oranı üzerinden kredi vermektedir.

300 bin TL'ye Kadar Krediniz Hesabınızda!

Girişimde bulunan ve işletmesini kuran kadınlar için verilen kredi miktarı 300 bin TL'ye kadar çıkıyor. Eğer yeni faaliyette olan bir girişiminiz var ise ( 6  aydan kısa süredir faaliyette ise) çekebileceğiniz kredi miktarı en fazla 200 bin TL olarak belirtildi. 6 ay boyunca geri ödemesiz şekilde kredinizi çekeceğinizi hatırlatalım. Ödeme planı oluşturma konusunda bankanın bir tık daha esnek davrandığı belirtilmekte.

Kadın Girişimci Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Kadın Girişimci Kredisi başvuru işlemleri için Halkbank'ın resmi internet sitesine giriş yapmalısınız. Bireysel sekmesi üzerinden Krediler bölümüne gelerek kredi paketini seçmeniz gerekiyor. Sonrasında ise aranan şartlara göz atıp "Başvuru Yap" yazısına tıklamalısınız. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra ise sonucunu beklemelisiniz.