Prof. Dr. Naci Görür'ün depremle ilgili yaptığı açıklamada suçluların kim olduğunu söylemesi gündem oldu. Uzman isimden gelen bu açıklama, takipçilerini ikiye böldü. İşte Kahramanmaraş ve Hatay depremlerinden sonra gelen çarpıcı mesaj...

Kızılay Kan Bağışıyla İlgilenecek Personel Arıyor! Bilgisayar Kullanabilen Herkes Başvurabilecek! Kızılay Kan Bağışıyla İlgilenecek Personel Arıyor! Bilgisayar Kullanabilen Herkes Başvurabilecek!

Prof. Dr. Naci Görür, Kahramanmaraş depremi öncesinde ve sonrasında yapmış olduğu uyarılar ile biliniyor. Fay hatları ve depremle ilgili terimler hususunda uzmanlığı ile bilinen Naci Görür, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama dikkat çekti. Açıklamasında depremin maddi ve manevi zararlarından ötürü kimlerin sorumlu olduğuna farklı bir pencereden baktı.

Depremin Sorumlularını İşaret Etti!

Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda suçluluk üzerine farklı bir bakış açısı ile kendisini ifade etti. Takipçilerinin bir kısmı kendisine katılırken, bir kısmı ise suçlular konusunda müteahhitleri gösterdi.
İşte o açıklama:

“Bu depremde herkes ölen on binlerce insanın en azından manevi sorumluluğundan kaçınmaya çalışıyor. Lütfen bunu yapmayın, trajikomik duruma düşüyoruz: Bu depremin geleceği biliniyordu arkadaşlar! Hepimiz suçluyuz.”

nacigörür