Kamu bankasından 2 yıl ödemesiz 500 bin TL kredi hemen onaylanıyor. İhtiyacı olan vatandaşların şartı taşıması halinde anında hesaplara geçiyor.

Maddi anlamda enflasyon kaynaklı yaşanan problemler vatandaşların günlük ihtiyaçlarını etkilemesinin yanı sıra iş yeri sahiplerini de fazlasıyla hissedilebilir bir şekilde etkiledi. Bununla ilgiliyse devlet bazı destek çalışmaları yürütmeye başladı. Bireysel anlamda vatandaşların yararlanması adına, hanelere destek olmak adına ve işyerleri için kalkınmayı sağlamak adına çeşitli yardımlar devlet tarafından sağlanıyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının maddi anlamdaki yükünü hafifletmek için devlet çeşitli proje çalışmaları yürütmektedir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapılan destek çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalardan birisi ise kamu bankasından yatacak 500 bin TL destek ile alakalı oldu. Peki, kamu bankası 2 yıl geri ödemesiz 500 bin TL ödemesinden kimler yararlanabilir? Şartları nelerdir? İşte ayrıntılar... 

Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir? Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir?

faizsiz devlet kredisi

CUMHURBAŞKANI TALİMATI VERDİ 

Kamu bankası olan Ziraat Katılım Bankası üzerinden vatandaşlara 500 bin TL nakit ödeme sağlanıyor. Alınan kredinin ise 2 yıl geri ödemesi bulunmuyor. 2 yıl sonra yapılmaya başlanan ödemeler içinse 5 sene boyunca ödeme kolaylığı sağlanarak aylık ödemelerin rahatlıkla yapılması sağlanıyor. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücret garantisini de her bir aile için verdiği açıklamasında detayları da paylaştı. 

SEÇİM SONRASI MÜJDELER GERÇEKLEŞİYOR 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim sonrasında müjdelerin gerçekleşeceğini belirtti. Özellikle faizsiz krediler için sabırsızlanan vatandaşlara da seçimin sonuçlanmasıyla çalışmaların da hızla sonuçlandırılacağını belirterek şunlara yer verdi: 

500000 tl çiftçi destek kredisi

“10 yeni müjde sadece çiftçilerimiz için geliyor. Konak, ahır, cami, akıllı köy evleri özgün bir mimari ile vatandaşlarımıza sunulacaktır. Afet bölgesindeki köylerde çiftçilere kamu bankası Ziraat Katılım’dan faizsiz hayvancılık kredisi sağlanacaktır. Bir diğer müjdeli haber ise 50 baştan fazla büyükbaş damızlık, üretim merkezi yapılacak yerler için teşvik olarak sağlanacaktır.