Tam kapanmada sokağa çıkma yasağından muaf kişiler açıklandı. Peki dizi setleri devam mı edecek? Kanal ve yapımcılar ne açıklama yaptı?

Tam kapanma ilan edildi. Ancak tartışmalar sürüyor. Çünkü otellerden kargoya farbrika çalışanlarına kadar pek çok kişi yasaktan muaf tutuldu. Peki dizi setleri ne durumda? Ekranlarda izleyeceğimiz dizilerin yeni bölümleri olacak mı? Dizi çekimleri devam edecek mi? Yoksa dizi setleri de mi muaf tutuldu?

Dün Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tam kapanma duyurusu yaptı. Ancak kararın aytıntıları yeni yeni belli olmaya başladı. Buna göre pek çok iş yerinin muaf tutulması tartışma yaratırken üzerine birde alkol satışının yasaklanması tartışmaları alevlendirdi. 

Peki dizi setlerinde durum ne olacak? Dizilerin yeni bölümünü bekleyenlere müjde mi yoksa kara haber mi var? Dizi setleri çalışacak mı? Dizi setleri duracak mı? 

DİZİ SETLERİNİN AKIBETİ BELLİ OLDU

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

Dün karar açıklanır açıklanmaz yapımcılar kanalları aradı. Ancak genelge yayınlanmadığı için cevabı alamamışlardı. Ancak karar açıklandı. Pek çok yer gibi dizi setleri de muaf tutuldu. Yani setler devam edecek. Yeni bölümler çekilmeye ve yayınlanmaya devam edecek. 

Ancak bu durum yine tartışma yarattı. Esnaf ve küçük müzisyenler isyan bayrağını açtı. Bu yasakların bu şekilde hiçbir yararı olmadığını söyleyen esnaf zor durumda oluğunu söyleyerek eve ekmek götüremeyeceklerini söyleyerek isyan etti. Mitingler, cenaze törenlerinde yasakların göz göre göre yapılmaması ancak sokaktaki, sahilkdeki hatta dağ başındaki vatandaşlara maske cezası yazılmasında ki isyan gibi bu adı tam kapanma olan garip yasklarada isyan bayrağı açılmış görünüyor.