Nomadland filminde canlandırdıdığı karakterle "En iyi Kadın Oyuncu" dalında Oscar ödülünü kazanan ünlü oyuncu Frances McDormand'ın sahnede kurt gibi ulumasının sebebi ortaya çıktı.

Pandeminin gölgesinde gerçekleşen 93'üncü Oscar Ödülleri, önceki yıllara göre sönük geçti. Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından gerçekleştirilen ödül töreni, Dolby Tiyatrosu ve Union Garı'nda düzenlendi. Sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirilen ödül töreninde "En iyi Kadın Oyuncu" ödülü, Nomadland filmindeki rolüyle Frances McDormand'a gitti. Ünlü oyuncunun ödülü almak çıktığı sahnede kurtlar gibi uluması geceye damga vurdu. "En iyi Kadın Oyuncu" ödülünü alan ünlü aktris Frances McDormand'ın bu hareketi merak konusu oldu.

Beyaz Show TV8'e Geliyor! Acun Ilıcalı Detayları Açıkladı! Beyaz Show TV8'e Geliyor! Acun Ilıcalı Detayları Açıkladı!

"Filmi büyük ekranlarda izleyin"

Ödülü alırken bir de konuşa yapan ünlü oyuncu, Nomadland filminin bulunabilen en büyük ekranda izlenmesi gerektiğini kaydetti. "Tanıdığınız herkesi sinemaya sürükleyin ve omuz omuza bu filmi izleyin" diyen ünlü oyuncu, "Bunu kurdumuza ithaf ediyoruz" dedikten sonra ulumaya başladı. Ünlü aktrisin uluması salonda şaşkınlıkla karışık tebessüme neden oldu. Frances McDormand'ın neden bu şekilde uluduğu merak konusu oldu.

Neden kurt gibi uludu?

Ünlü oyuncunun Oscar ödülünü aldıktan sonra sahnede ulumasının nedeni daha sonra ortaya çıktı. Ünlü oyuncunun ulumasının sebebinin, Nomadland filminin intihar eden ses miksaj uzmanı Michael Wolf Snyder'ın ölümü olduğu kaydedildi. İntihar eden ses miksaj uzmanının "Kurt" anlamına gelen ve ikinci adı olan Wolf ismine gönderme yapmak isteyen McDormand'ın sahnede uluyarak eski ekip arkadaşını onurlandırmak istediği aktarıldı. 

Rol adlığı Nomadland filminin aynı zamanda yapımcılığını üstlenen Frances McDormand, Chloé Zhao'nun "En İyi Yönetmen" ödülünü aldığı filmde kanser olduğunu öğrenen göçebe bir kadını canlandırıyor. Film, oradan oraya sürüklenen ve hayatının son zamanlarını yaşayan Fern karakterinin çıktığı yolculukta Amerikan toplumundaki göçebelerin yaşamına ışık tutuyor.