Hava durumunda uzman isimlerden gelen açıklamalar kar yağışı sorusuna da yanıt oldu. İstanbul'da ne zaman kar yağacak? Deprem bölgelerindeki sağanak yağış ihtimali üzerine de duruldu. İşte şehir ve bölgelerdeki hava durumu değerlendirmesi...

Hava durumu değerlendirmelerinde bu sefer Bünyamin Sürmeli'nin açıklaması gündem oldu. İstanbul'da kar yağış ihtimalinden sağanak yağışlara ve sel baskınlarına kadar çeşitli detaylara değindi. Deprem bölgelerindeki olası sel baskınlarına karşı uyarıda bulundu.

Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği! Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği!

Sağanak Yağışlar Etkili Olacak!

Sağanak yağışlar konusunda İstanbul da dahil olmak üzere pek çok şehirde yağışların aktif olacağı vurgusunda bulundu. Ayrıca Sürmeli, "Yağışlar tekrar giriş yapıyor. Cuma, cumartesi, yani hafta sonu gelmeden yağışlar tekrar etki alanını genişletecek. Perşembe, cuma rüzgar Marmara'da, Batı Karadeniz'de, Kuzey Ege'de sert esmeye başlıyor ve sıcaklık tekrar son günlerdeki gibi 10 derecelere geri çekilecek." dedi ve önemli bir noktaya dikkat çekti.

Bolu ve Erzurum Karla Kaplanacak!

Bolu ve Erzurum şehirleri başta olmak üzere bazı bölgelerde kar yağışlarının görülebileceğini söyledi. Youtube hesabından yaptığı açıklamada: "Bugünlerde neredeyse hiçbir yerde kar yok. Ama sıcaklık düşüşüyle beraber Bolu çevrelerine kar gelebilir. Erzurum dolaylarına kar gelebilir. Ayın 19, 20, 21'i gibi kar yağışları olabilir. Yalnızca Malatya çevrelerinde ayın 18'inde zayıf karla karışık yağmur ihtimali söz konusu olabilir. Onun dışında deprem bölgesinde karla alakalı bir durum görünmüyor." dedi.