Kara listede olup kredi kullanamayan vatandaşlara o bankadan müjde geldi! Tam 50.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Kara listede olan veya kredi notu düşük olduğu için kredi çekemeyen vatandaşlar kefilsiz şartsız sadece başvuru yaparak 50.000 TL nakit ödeme alabiliyor. Peki şartlar neler? Kimler başvuru yapabilir? Hangi banka kredi veriyor? Tüm detaylar haberimizde sizlerle...

Sadece 3 Gün Süre Kaldı! Garanti Bankası Açıkladı! Banka Hesabı Olanlar İşlem Yapması Gerekiyor Sadece 3 Gün Süre Kaldı! Garanti Bankası Açıkladı! Banka Hesabı Olanlar İşlem Yapması Gerekiyor

Son dönemde küresel ölçekte yaşanan olaylar, Rusya-Ukrayna savaşı, Koronavirüs pandemisinin ekonomik etkileri ve daha pek çok neden ülkemizde de ekonomik zorlukların yaşanmasına neden oluyor. Bu zorlu dönemde gitgide pahalılaşan yaşam şartları nedeniyle pek çok vatandaş soluğu bankalarda, kredi başvurusunda alıyor. Ancak kredi notu düşük olduğu için yahut kara listede bulunduğu için pek çok vatandaş bankalardan ret yanıtı alıyor ve kredi kullanamıyor. Borçları nedeniyle kredi kullanamayan vatandaşlar nakit döngüsünü sağlayamıyor ve acil nakit ihtiyaçlarını gideremiyor. Özellikle katlanarak büyüyen fatura, kredi borçları ile mutfak masrafları, çocuklu aileler için okul ve bebek masrafları gibi pek çok kalemde masraf için acil nakit ihtiyacı yaşanıyor. Peki kredi notu düşük olanlar veya kara listede bulunanlar nasıl kredi kullanabilir? Kredi notu düşük olanlara hangi bankalar kredi veriyor? Kredi notu nasıl yükseltilir? Kredi notu düşük olanlara o bankalardan tam 50.000 TL kredi müjdesi geldi! Sadece başvuru yaparak 50.000 TL kredi kullanabilir, üstelik 50.000 TL'yi anında banka hesabınızda görebilirsiniz! 

kredi2-1

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi İmkanı Sunan Bankalar

Bilindiği üzere bankalar kredi verirken öncelikle müşterinin kredi notuna bakmaktadırlar. Kredi notu düşük olan banka müşterileri kredi başvurularında genellikle olumsuz yani ret yanıtı almaktalar. Kredi notu, kişinin kredi veya kredi kartı borçlarını ödeme düzenliliğine, borçluluk durumuna ve ekonomik olarak pek çok parametreye göre belirleniyor. Dilerseniz Findeks veyahut başka bir uygulama üzerinden kendi kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunuz düşük ise bunu zamanla artırabilir ve belirli bir zaman diliminden sonra yeniden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Diğer taraftan kredi notu düşük olan vatandaşlara kredi imkanı sağlayan pek çok banka da bulunmaktadır.

Ülkemizde ING Bankası, QNB Finansbank, CEPTETEB (Türkiye Ekonomi Bankası), Aktifbank ve Burgan Bank gibi pek çok banka müşterilerinden gelir (bordro) ve kefil şartı aramaksızın cüz'i faiz ve uygun vade seçenekli kredi paketleri sunmaktadır. Tam 50.000 TL'ye kadar kredi paketlerini duyuran bankalar, kredi notu düşük olan veya kara listede bulunan müşterilerine anında ödeme yapmaktadır. Ayrıca pek çok diğer banka da ipotekli veya kefil gösterme şartıyla 50.000 ila 60.000 TL arasında ihtiyaç/taşıt kredisi paketleri sunmaktadır. 

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi veya kredi kartı borçlarını ödemekte geciken vatandaşların kredi notları düşmekte ve belirli bir süre sonrasında bu kişiler "Riskli" kategoriye alınmaktadırlar. Ancak düşük kredi notuna sahip olsanız da zamanla notunuzu yükseltmeniz mümkündür. Kredi notunu yükseltmenin ilk yolu tüm borçlarınızı zamanında ve erkenden ödemektir. Bankaların düşük limitli kredi veya avans kartlarından kullanıyorsanız, bu kartlara olan borçlarınızı düzenli ve eksiksiz ödemeniz halinde de kredi notunuz yükselecektir.