Zincir market düzenlemesi şekillenmeye başladı. Ticaret Bakanlığı'nın hazırladığı yasa taslağına göre artık marketlerde cep telefonu, elektronik eşya ve sigara satılamayacak.

Zincir market düzenlemesi şekillenmeye başladı. Ticaret Bakanlığı'nın hazırladığı yasa taslağına göre artık marketlerde cep telefonu, elektronik eşya ve sigara satılamayacak. Marketler pazar günü saat 11.00'dan önce açılmayacak! İşte detaylar!

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

AVM ve zincir marketlere yasaklar geliyor. Düzenlemeye göre artık marketlerde telefon, elektronik eşya ve sigara satılamayacak.Günlerdir tartışılan zincir marketler sorunu ele alındı. Hazırlanan yasa tasarısına göre, Alışveriş merkezleri ve zincir marketlere yasaklar geldi. Ticaret Bakanlığı’nın küçük esnafı korumak adına hazırladığı yasa taslağına göre bundan böyle elektronik ortam ve 1500 metrekareden büyük mağazalar hariç olmak üzere, zincir gıda marketlerinde tütün mamülleri, cep telefonu, mobilya, elektronik eşya, beyaz eşya satılamayacak. Ayrıca zincir gıda marketleri pazar günleri saat 11.00’den önce açılamayacak.

Küçük esnafı bitirdiği ve kendi aralarında fiyat belirlediğine dair tartışmalar süren A101, BİM, ŞOK ve Migros gibi zincir marketlerle ilgili yasa düzenlemesine başlandı. Ticaret Bakanlığı, perakende ticaretin rekabet şartlarına göre yapılması, tüketicinin korunması ve perakende işletmelerin dengeli şekilde büyümesi için zincir marketlerde düzenlemeye gidecek. Hazırlanan taslağa göre, zincir marketlerde bazı ürünlerin satılması yasaklanacak.