Yunanistan’ın Larissa kentinde meydana gelen tren kazasında, en az 85 işi yaralandı ve en az 40 kişi hayatını kaybetti.

Yunanistan’ın kuzeyinde yer alan Larissa kentinde, iki trenin çarpışmasından kaynaklanan bir kaza meydana geldi. Kazada, birkaç vagon raydan çıktı ve bunlardan bazıları da alev aldı. Larissa’nın 22 km kuzeydoğusunda yer alan Tempe’ye bağlı Evangelismos kasabası yakınlarında ve saat 23.14 sıralarında meydana gelen kazada, 32 ölü bulunduğu ve 85 kişinin de yaralandığı düşünülüyor.

Bölgede görev alan bir itfaiye sözcüsü, kurtarma çalışmalarının devam ettiğini ve yaralıların en az 25’inde yanık ve uzuv kaybı gibi ciddi yaralanmalar bulunduğunu ifade etti. Kurtarma faaliyetlerinde 150 civarında itfaiye ve 40 ambulansın görev aldığı bildirildi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Yunan Mevkidaşına Taziye Telefonu

Yunanistan’da yaşanan büyük tren kazasının ardından Çavuşoğlu, mevkidaşı Nikos Dendias ile görüşme yaptı. Dendias ile yaptığı görüşmede yaşanan olayla ilgili derin taziyelerini iletti.

Yunanistan’da yaşanan ve çok sayıda kişinin ölümüne veya yaralanmasına sebep olan tren kazasının ardından Çin Cumhurbaşkanı Xi, Çarşamba günü Yunan mevkidaşı Katerina Sakellaropoulou’ya taziye mesajı gönderdi. Xi, acı kayıplara sebep olan ağır kazayı öğrendikten hemen sonra, hayatını kaybedenler için taziyelerini iletmek, yaslı ailelere en içten geçmiş olsun dileklerini ifade etmek ve Çin hükümeti ve Çin halkı adına yaralılara acil şifalar dilemek istediğini belirtti.

Leyen de Yunan halkına baş sağlığı diledi

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Yunanistan’da yaşanan, 35 kişinin yaşamını yitirmesine ve 85 kişinin yaralanmasına sebep olan feci kazaya ilişkin sosyal medya platformunda paylaşım yaptı. Leyen, yaptığı paylaşımda Yunan halkına baş sağlığı diledi.

Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir? Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir?

Avrupa Komisyonu Başkanı Leyen, "Düşüncelerim, dün gece Larissa yakınlarında meydana gelen ve can kaybına neden olan korkunç tren kazasından sonra Yunanistan halkı ile. Avrupa'nın tamamı seninle yas tutuyor. Ayrıca tüm yaralananlar için acil şifalar diliyorum. Yanınızdayız" dedi.

Ulaştırma Bakanı Kostas Karamanlis'in istifa ettiğiyse ajanslara son dakika haberi olarak yansıdı.