Fox Tv'de yayımlanan Kadının Eseri programının bugün ki programı şampiyon milli sporcumuz Ayşe Begüm Onbaşı oldu.

Kerem Bürsin, hayranı olan Ayşe Begüm için sürpriz yapıldı ve Sen Çal Kapımı dizisinin yıldız ismi Kerem Bursin kısa bir süreliğine programa geldi.

Kerem Bursin, Ayşe Begüm için "Bir sürü insana ilham oldu ben de dahil." dedi.

Fox Tv'de yayınlanan Kadının Eseri programının bu hafta ki konuğu şampiyon sprocumuz Ayşe Begüm Onbaşı'ydı.

Dünya şampiyonu sporcumuz Ayşe Begüm Onbaşı'ya programda sürpriz yapıldı. Kerem Bürsin hayranı olan Onbaşı için Kerem Bursin stüdyoya geldi.

Kerem Bursin'in programda söyledikleri sosyal medyadan alkış aldı. Bursin Ayşe Begüm için "On dokuz yaşında olup bizim ülkemizden böyle bir başarı elde etmesi büyük bir gurur. Güzel olan tarafı bir sürü insana ilham oldu, ben dahil." dedi.

Yakışıklı oyuncuyu Ayşe Begüm'ün "Çok heyecanlandım" demesi üzerine "Asıl ben çok heyecanlandım" diyerke yine kendisine hayran bıraktı.

Bursin ayrıca programda kadınlar için söyledikleri cümlelerle kendisine hayran bıraktı. Yakışıklı ve başarılı oyuncu programda şu cümleleri söyledi;

"Ülke olarak bu konuyla ilgili büyük bir can sıkıntısı ve sorunumuz var. Ama maalesef fakat sadece ülkemize ait bir sıkıntı değil. Dünya çapında bir bezginlik. O da ataerkil bir sistemin içerisindeyiz..

Şöyle şeyler duyunca, örneğin ‘kadınlarımıza sahip çıkalım’  Yani kadınların pek bir sahip çıkılma gibi ihtiyaç yok. Daha ziyade kadınlarımıza engel olmayalım. Olması gerekli o cümlenin. Çünkü maalesef sistem böylece bir sistem oysa, siz işinizi, hayatınızı çok daha zorlaştıran bir sistem. Buna sessiz kalmak bu sistemi kabul etmek demek. Ve yanlışları görüyoruz, biliyoruz.

Bir sürü cinayet oluyor fakat cinayetten öte de psikolojik travma yaşayan, şiddete uğrayan hemen hemen yılda 16 milyon kadın var bu ülkede. Bunu önlemeliyiz. Bu ataerkil sistem içerinde erkeklerin de bundan böyle sesini çıkartması lazım. Sesimizi çıkartıp bu eşitliliği sağlamalıyız.”