Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olması durumunda Saray'a ne olacağına dair yaptığı açıklama ve söyledikleri ile gündem oldu.

Utangaçlığı Yok Etmek İçin 4 Taktik! Utangaçlığı Yok Etmek İçin 4 Taktik!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Halk TV yazarı İpek Özbey'in sorularını yanıtlarken oldukça ilginç ifadeler kullanıp, çarpıcı açıklamalar yaptı. Tabi ki en dikkat çekeni ise Saray ile ilgili açıklaması oldu.

Gündem olan Teknofest ziyareti ve Selçuk Bayraktar'ın kurduğu “Elbette Kılıçdaroğlu’nun kendisinin gelmesi, desteklemesi bizi mutlu eder. Ama kafamızda soru işareti var. Sistematik şekilde CHP’li bazı vekillerin iftirasına uğruyoruz. Bunlara sessiz kalınıyor” sözleri ile gündem olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hem bu sözlere cevap verdi hem de gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu TEKNOFEST KARADENİZ'i ziyaret etti! Selçuk Bayraktar'dan dikkat çeken açıklama... - Son Dakika Haberler

"Devletin araştırma, geliştirme faaliyeti olan bütün kurumları orada, Teknofest’te. Bu kurumlar bir kişiye ait değil. Öğrenciler çalışmalar yapmışlar. Bunları benim de gezip, görme hakkım var. Devlete ait orası, kişiye değil." diyen Kılıçdaroğlu Bayraktar'ın "damat" olmadan önce İkitelli’deki üretim merkezine gittiğini de anlattı.

Kılıçdaroğlu ziyaretini ise " Bir akademisyenle birlikte gitmiştim. “Acaba genel başkan buraya gelir mi” diye sormuşlar, gittim tabii. Uluslararası ödüllerini gösterdiler ama Türkiye’de engellerle karşılaştıklarını ifade etmişlerdi. Ben de bir engel olursa biz mücadelemizi yaparız demiştim. Sonra evlilik oldu, biz saygı duyarız tabii" diyerek anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar'dan Birgün'e dava

İktidara gelmeleri durumunda "Altı ay içinde toplum rahat nefes alacak" diyen Kılıçdaroğlu bu süreçte ise kemer sıkacak, tasarrufa zorlanacakların "halk" değil "beşli çete" olacağını söyledi ve altını çizdi.

İktidara gelemeleri durumunda ise Cumhurbaşkanı olması durumunda "Çankaya’da kalacağım" diyen Kılıçdaroğlu "Saray ne olacak?" sorusuna ise "İsraf Müzesi" yapabileceklerini söyleyerek sergilenecekleri ise şu sözlerle anlattı;

Sarayın merdiveninden çatısına her şey gayrimilli - Son dakika haberleri – Sözcü

"O kadar büyük israf var ki, hepsinin belgesi sergilenecek. Devleti yönetenin israftan kaçınması lazım. Bir de kendilerine dindar diyorlar."

Erdoğan'ın saray merakı nereden geliyor?: 'Cumhuriyet ve saraylar ters orantılı'