MasterChef Türkiye Burak Kaya'nın hayat hikayesi ve şiddet iddiaları ile sallandı.

Geçtiğimiz hafta MasterChef Türkiye'nin yarışmacılarından Burak Kaya ile Gamze arasında yaşanan tartışma gündem olmuştu ki arkasından Burak Kaya hakkında ilginç iddialar yer alınca sosyal medya adeta tepkiler ile sallandı.

MasterChef'te göze batan bir yarışmacı olan Burak Kaya'nın önce oyuncu olduğu ortaya çıktı ardından ise Ata Benli'den gelen şiddet iddiaları tüm gözleri de yarışmaya çevirdi.

En son Burak Kaya'nın Gamze Tosun hakkında 'Geri zekalı dedim, çakal dedim yüzüne de söylerim.' ifadelerini kullanması üzerine gelen tepkiler ve Somer Şef'in de 'Eğer böyle bir laf söylediysen biz buna izin vermeyiz... Bu hakaret' demesi yarışmanın gündemi olmuştu.

Artan tartışma gerginliğinin ardından ise Burak Kaya'nın reklamlarda ve dizilerde rol alan bir oyuncu olduğu ortaya çıkmış ve sonrası ise Ata Benli iddiaları ile vahim bir hal almıştı.

Ata Benli, Burak Kaya'nın eski sevgilisinin kendisine ulaştığını iddia ederken telefon konuşmasından bazı kayıtları ise yayınlamıştı.

Ses kayıtlarında Burak Kaya hakkında yer alan “Bana 'o....' diyordu bak kelimesi, kelimesine. Ayna bağımlısı, kendisini aynadan alamaz. Böylelerinin televizyonda olmaması lazım. Okuyorum hakkında yazılan bir çok yorumu işte 'çok yakışıklı, çok yetenekli' ama görünenin arkasında böyle bir gerçek var. Umarım kimsenin canını yakmadan ayrılır" sözleri ise sosyal medyayı sallamıştı.

Burak Kaya'nın eski sevgilisi olduğu iddia edilen kişinin iddiaları arasında, Kaya'ın boğazına yapıştığı, Kaya'yı ailesine şikayet ettiği ve kurtulamayınca adresini değiştirdiği gibi ifadeler ise bardağı taşıran son damla olmuştu.

Tüm bu iddia ve kayıtlar ardından Burak Kaya tepkiler eşliğinde gündem olurken günün en çok aranan ismi oldu.

MASTERCHEF BURAK KAYA KİMDİR?

İstanbul'da yaşayan Burak Kaya aslında bir oyuncu ve yarışmada Jüri üyeleriyle gerçekleşen sohbetinde daha önce Hollywood'da küçük bir rolde yer aldığını da dile getirdiği de hatırlandı. 2006 yılında ünlü Şef Max'ten mutfak eğitimi alan isim Burak, yarışmaya katıldığı günden beri yakışıklılığı ile zaten dikkat çeken isimlerden olmuştu.

Elif dizisinde rol aldığını öğrenilen Çerkes kökenli olan Burak Kaya, Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi'nde mutfak bölümünü bitirdi ve  sonrasında Marmara Üniversitesi Turizm ve Otel işletmeciliğinden mezun oldu.

Burak Kaya, ikinci üniversitesini de işletme bölümünde okudu ancak yarıda bırakmış ve oyunculuğa başlamış. MasterChef Türkiye 2022'ye İkatılan Burak Kaya 7 sene boyunca mutfağa ara verdikten sonra ise tekrar bu alana dönmeye karar vermiş.

Kanal D O Dizinin Yayın Hayatına Son Verdi! Dizinin Yeni Bölümüne Gün Sayılıyordu Ancak... Kanal D O Dizinin Yayın Hayatına Son Verdi! Dizinin Yeni Bölümüne Gün Sayılıyordu Ancak...