CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından “Birlik ve beraberlik, ölümden başka her şeyi yener” paylaşımını yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayı konusuyla ilgili bir araya gelen Altılı Masa liderlerinin yaptığı toplantı sonrasında, Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu.

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Kılıçdaroğlu, paylaşımında, “Birlik ve beraberlik; ölümden başka her şeyi yener” sözlerinin ardından, “Toplantımıza ev sahipliği yapan Sayın Temel Karamollaoğlu başta olmak üzere tüm genel başkanlara teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

Altılı Masa liderleri, Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantı sonrasında, "Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz" açıklamasını yaptı.

Millet İttifakı: Cumhurbaşkanı adayımız konusunda ortak bir anlayışa ulaştık.

CHP, Demokrat Parti, İyi Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi liderlerinin yer aldığı Altılı Masa’nın 12.toplantısı sona erdi. Toplantı sonrasında yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı adayının 6 Mart günü duyurulacağı bildirildi.

Saadet Partisi’nin ev sahipliğini yaptığı toplantı, saat 14.00’da başladı ve yaklaşık 6 saat sürdü. Toplantı devam ederken ortak bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada; cumhurbaşkanı adaylığı konusundaki nihai kararlarını açıklamak üzere 6 Mart Pazartesi günü saat 14.00’da Saadet Partisi’nde tekrar toplanılacağı belirtildi.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

"Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak, 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Genel başkanların partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz.”