Kılıçdaroğlu dün gece söz verdiği üzere iktidarın kaçış operasyonunu ifşa etti. Kaçacak kişilerin ise muahlifler tarafından merak edildiğinden çok aslında "ben de var mıyım o listede" diyerel iktidar kadanında merak edildiği söylendi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun videosunda bahsettiği belgelerin sosyal medyada servis edilmesi sonrası ise karşılaşılan rakamlar görenleri şok etti.

CHP lideri toplu çocuk tecavüzleri ile akıllara kazınan ancak bir şekilde aklanan ENSAR ve oğul Bilal Erdoğan'ın sahibi olduğu TÜRGEV ile ilgili önemli iddiaları belgeleri ile ifşa etti.

CHP'li Emre Yılmaz'ın ise sosyal medyadan belgeleri yayınlaması sonrası ise yaşanılan "Paraları Türkiye'den toplayıp yurtdışına yığmışlar" dedirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyada yayınladığı videoda, TÜRGEV ve ENSAR vakıfları tarafından ABD'ye milyonlarca dolar gönderildiğini belgelerle açıklarken  şunları söylemişti;

Nakit İhtiyacına Çözüm Akbank, Denizbank ve Garanti Bankası'ndan Geldi! 3 Banka Birleşti 40.000 TL Veriyor Nakit İhtiyacına Çözüm Akbank, Denizbank ve Garanti Bankası'ndan Geldi! 3 Banka Birleşti 40.000 TL Veriyor

"Şimdi bu paravan yapının izin çıkarma hakkı kazanması için paraya ihtiyacı var. Türkiye'den iki vakıf seçiliyor. Öğrenciler için kurulmuş süsü verilmiş vakıflar. Bu vakıfların asıl varolma sebeplerini de bugün öğreneceksiniz: TÜRGEV ve ENSAR.

Bu vakıflar başlıyor bir Amerikan vatandaşına göndermeye. 20 milyon dolar, bir 10 milyon dolar, bir 20 milyon dolar, bir 10 milyon dolar, bir TÜRGEV bir ENSAR bir TÜRGEV bir ENSAR. Durmuyorlar.

Para gönderimi listesinin sonu yok. Hepsinin dökümleri elimizde. Sevgili halkım 1 milyar lirayı transfer ediyorlar Amerika'ya. ENSAR'cığım, TÜRGEV'ciğim bu paraları size kim verdi? Siz bu paraları nereden buldunuz? Siz bu paraları neden Amerika'ya sürekli transfer ediyorsunuz? Bu dövizleri neden Amerikalara taşıyorsunuz? Paralel hayatlar kurma görevini size kim verdi?"

Kılıçdaroğlu'nun skandalı ifşa etmesi sonrası ise birçok AKP'li isim gece olmasına rağmen kanal kanal gezmeye ve açıklanan bilgileri yalanlamaya çalıştı.

AKP kanadında oluşan bu panik sonrası ise sosyal medyada "kaçacak isimler tek tek belli oluyor" denildi. Konu birçok isim tarafından "bu rezaleti savunanlar, savunmak zorunda kalanlar Kılıçdaroğlu'nun bahsettiği birkaç yüz kişilik kaçış listesinde olanlardır" şeklinde yorumlandı.

İşte kaçış operasyonuna ait para transferi belgeleri;