CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, kampanya sürecinde bir doğu bir batı programı ile 81 ili ziyaret edecek.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmalarına başladı. Kampanya süresince aynı gün bir doğu ve bir batı programı ile 81 ili dolaşacak olan Kılıçdaroğlu, Ramazan boyunca da halkla iftar ve sahur yapacak. Diğer bir yandan da CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu kurmaylarına, ‘Depremzedeleri incitecek her şeyden kaçının’ uyarısında bulundu.

Milliyet gazetesinden Mehtap Gökdemir’in haberine göre, CHP her hafta Salı günü Anadolu’nun başka illerinde grup toplantılarını gerçekleştirecek ve önümüzdeki haftadan itibaren de Salı günleri çiftçilerle ve esnaflarla bir araya gelecek.

13. cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Malatya’ya ziyaret gerçekleştirirken, Cumartesi Kahramanmaraş’a, Salı günü de Hatay’a gidecek. Bunun yanı sıra 14 Mart Salı günü de saat 13.30’da Hatay’a gidecek olan CHP liderinin çadırda konuşma yapması bekleniyor.

Bir sonraki Salı günü toplantısını Trabzon’da yapacak olan Kılıçdaroğlu, üçüncü Salı günü toplantısını da Konya’da gerçekleştirecek. Ayrıca CHP lideri, kampanya boyunca deprem felaketinden dolayı da abartılı ve gösterişli programlardan kaçınmak istediklerini iletirken, kurmaylarına da depremzedeleri incitecek hareketlerden kaçınmaları gerektiğini ifade etti.

Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir

‘Kılıçdaroğlu Gönüllüleri’, depremde hayatını kaybedenlerin kırkı çıktıktan sonra tekrar alanlarda çalışmalara başlayacak ve kampanyada da Ramazan hassasiyetine uygun programlar organize edilecek. Ayrıca cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da aday lansman toplantısı depremin kırkı çıktıktan sonra yapılacak.

81 ilin tamamını dolaşacak olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun aynı zamanda da yurt dışında büyük bir miting yapması bekleniyor

Öte yandan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kampanya boyunca gezilerini çapraz bir şekilde yapması planlanıyor. Bununla beraber aynı günde bir doğu ile bir de batı ile gidecek olan Kemal Kılıçdaroğlu, aynı şekilde güneyde bir program varsa da Karadeniz’den de bir ile gidecek.

81 ilin tamamını ziyaret etmeyi planlayan Millet İttifakı’nın ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bazen bir günde üç ile gideceği belirtilirken yurt dışına da büyük bir miting düzenleme olasılığının olduğu da vurgulanıyor.

Diğer bir yandan, CHP MYK, dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. MYK’da seçim hazırlıkları, aday adaylardan alınacak başvuru ücretleri ve sandık güvenliği konuları masaya yatırılırken, milletvekili olmak isteyen erkek aday adaylardan 30 bin TL, kadın ve gençlerden de 15 bin TL alınacağı da konuşuluyor. Buna göre başvurular önümüzdeki pazartesi günü başlayacak.