Atatürk Havalimanı'nın katli son nokta oldu ve IŞID tutumu hatırlandı...

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Katarlı ve Suudi Arabistanlılara gönderdiği mesajın sosyal medyada yankıları sürerken iki hatırlatma yapıldı.

Kılıçdaroğlu Arapça olarak altını çizdiği mesajda "Gözünüzün yaşına bakmayız. Atatürk Havalimanı'nın yıkılması vatana ihanettir" dediği sözler ardından hatırlananlar ise benzerliği ortaya serdi.

Herkesinde bildiği IŞİD gaspettiği bölgelerden giderken bir çok yapıyı yakıp yıkarak gitmişti. Bununla birlikte Türkiye'de yıkılanlara, satılanlara, yakılanlara yani yaşadıklarımıza bakınca bu durum "AKP de giderken ne varsa ya yıkıyor ya da satıyor. Bu yüzden Kemal Kılıçdaroğlu'nun son mesajı çok önemli.." dedirtti.

BİRKONFED Genel Başkanı Osman Ünsal da sosyal medya hesabından "İngiltere Gizli Servisi'nin (MI6) 186 sayfalık Faaliyet ve Strateji Raporunda 2023 yılı Türkiye Planı.. (ÖNEMLİ) 1. Türkiye ekonomik olarak iflâs etmiş olacak. 2. Yabancı sermayeye geçmiş bankaların Arap sermayesine devri tamamlanarak borç nüshaları ile menkullere el konulacak." diyerek yaşanılanlara tepki gösterdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, millet bahçesi yapılmak üzere yıkımına başlanan Atatürk Havalimanı ile ilgili şunları söylemişti;

Erdoğan-IŞİD

Ziraat Bankası bankamatik kartı kullanan vatandaşlara 14000 TL ödeme yapacağını resmi olarak açıkladı Ziraat Bankası bankamatik kartı kullanan vatandaşlara 14000 TL ödeme yapacağını resmi olarak açıkladı

"Bu milletin maddi manevi ne kadar değeri varsa sattılar. Şimdi de en değerli varlıklarımızdan birini dozerlerle yok ediyorlar. Peki bu işe neden alelacele giriştiler?"

"Büyük değişim öncesinde, 5’li çetelerin halktan götürdüğü paranın önemli kısmının yeni havalimanına bağlanmış olması mı bu acelenin nedeni? Bu parayı acilen oradan kurtarıp, seçim öncesi dışarıya mı taşımaktır asıl amaç? Yani hedef yeni havalimanını hızlıca elden çıkarmak mıdır? Burada asıl korku nedir? İşlenen günahların bedeli olarak, üçüncü havalimanının kamulaştırılma korkusu mu? Yeni havalimanını hızlıca satabilmek için, Atatürk Havalimanı’nın varlığı olası yatırımcıya risk teşkil edeceğinden, bu milli servet hızlıca yok edilmeye mi girişildi?

"Peki bunların Katarlı veya S. Arabistanlı suç ortaklarına biz nefes aldıracak mıyız? Onlar burada rahat edebileceklerini mi zannediyorlar? Yok edilen Atatürk Havalimanı’nın değerini de çetelerden, onların siyasal ayağından ve yabancı suç ortaklarından alacağımızı bilmiyorlar mı? Yatırımcı dostlarınıza da anlayacakları dilden anlatayım: Milletimizden çalınanlarla yapılan hiçbir şey size satılamaz. Beytülmal ile ilgili işlenen suçlarda siz dahil kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Gelecekseniz, bunu bilerek gelin. Bu işte yer almış herkese son bir lafım olsun: Bu iş “Talimat aldım, mecburdum. diyeceğiniz bir iş değildir, bunun adı vatana ihanettir. Siz de sorumlu olacaksınız. Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir. O makinelerin müteahhiti; sana ise özel ilgi göstereceğiz!"