Süper hücre fırtınalarının Kilis'te gözükmesi panik dolu anlar yaşattı. Meteorolojik hava olayı süper hücre ne demektir? Kilis'te meydana gelen sağanak yağış ve fırtına ile birlikte detaylar ortaya çıktı. İşte Kilis süper hücre hava olayının tanımı...

Kilis'te yoğun sağanak yağış ve fırtınalı havanın ortasında süper hücre görüldü. O anlar kameralara saniye saniye yansıdı. Bu zamana kadar gündemde yer almayan meteorolojik terim, bir anda gündeme düştü.

Kilis'teki Süper Hücre Korkuttu!

Kilis'te görülen süper hücrenin vatandaşları korkuttuğu ve asılsız iddiaların ortaya çıkmasına neden olduğu belirtildi. Aslında bakıldığında süper hücrenin meteorolojik olarak açıklanabilen bir hava olayı olduğu bariz.

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

Süper Hücre Ne Demek?

Süper hücre fırtınaları, uzun ömürlü ve yoğun yağış, şimşek, dolu, şiddetli rüzgar ve hatta tornado gibi şiddetli hava olaylarına neden olabilen büyük ve sağlam bir hava kümesidir.
Süper hücreler, tipik olarak yüksek nem, ısı ve dikey rüzgar çekişmesi gibi çevresel koşulların birleşmesiyle oluşur. Bunlar, diğer fırtına hücrelerinden daha büyük, daha kararlı ve daha uzun ömürlüdür. Süper hücreler, çoğu zaman tek bir hücreden oluşur, ancak bazen bir grup veya hat halinde oluşabilirler.