Kinder Sürpriz Yumurta toplatılıyor mu? Kinder Sürpriz Yumurta neden yasak? Avrupa'da Salmonella salgını nedeniyle Kinder sürpriz yumurtaların toplatılmasına karar verildi. Şu an o kadar salgından 63 çocuğun etkilendiği öğrenilirken, özellikle 11 Temmuz 2022 ve 7 Ekim 2022 arasında son kullanma tarihi olan Kinder sürpriz yumurtaların yenmemesi gerektiğine dikkat çekildi.

Kinder Sürpriz Yumurta toplatılıyor mu? Kinder Sürpriz Yumurta neden yasaklandı? Kinder Sürpriz Yumurta Türkiye'de yasak mı? Avrupa'da yaşanan Salmonella salgınının sorumlusu Kim daha sürpriz yumurta çıktı. İngiltere'de daha standartları Ajansı tarafından yapılan açıklamada çikolata firması Ferrero'nun Salgınla ilgili soruşturma sürdü ya da bazı yumurta partilerini geri çağırdığı duyuruldu. Firmanın Salmonella salgını ile olası bağlantı nedeniyle Kinder sürpriz yumurtaları geri çağırdığı öğrenildi.

Hangi ürünleri almamak gerekiyor?

Firma tarafından yapılan açıklamada özellikle son kullanma tarihleri 11 Temmuz 2022 ve 7 Ekim 2022 arasında olan iki parti ürünün Salmonella salgınında olası sebep olabileceği bildirildi. Çocuklar arasında yumurtanın popüler olduğu bilinirken özellikle Ebeveynler bu konuda uyarıldı.

Halkbank Borç Kapatma Kredisi Kampanyası Başladı! Mart Ayına Özel Kampanyada Düşük Faizli Borçlar Transfer Edilecek! Halkbank Borç Kapatma Kredisi Kampanyası Başladı! Mart Ayına Özel Kampanyada Düşük Faizli Borçlar Transfer Edilecek!

Kinder sürpriz yumurta yemeyin uyarısı geldi

Kinder sürpriz yumurtayı üreten Ferrero şirketi de bir uyarı yayınlayarak son kullanma tarihleri Yukarıdaki tarihler arasında olan ürünlerin yenmemesini istedi. Özellikle ellerinde bu tarihler arasında ürün bulunan marketlere de çağrı yapılırken ürünlerin geri gönderilmesi istendi.

Can kaybı yaşanmadı

Kinder sürpriz yumurta ile bulaştığı iddia edilen Salmonella salgını nedeniyle şu an 63 çocuğun etkilendiği öğrenildi. Çocukların yaş aralığının 56 arasında olduğu belirtilirken özellikle Avrupa ülkelerinde vakalar görülüyor. Ayrıca salgına sebep olan yumurtaların Belçika'da üretildiği açıklandı. Şu ana kadar salgın nedeniyle herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Salmonella belirtileri nelerdir?

Salmonella salgınının belirtileri arasında mide bulantısı, ishal, yüksek ateş ve kusma yer alıyor. Belirtiler vakaların çoğunda birkaç gün de ortadan kalkıyor. Ancak küçük yaşta olan çocukların ve bağışıklık sistemi zayıf olanların zaman zaman hastanede tedavi görmek zorunda kaldığı biliniyor.