Kentsel dönüşüm kapsamında vatandaşlara ödenen kira yardımında önemli gelişmeler yaşanıyor. İstanbul'da 3500 TL'ye çıkacak kira yardımının yanı sıra, büyükşehirlerde ise 3000 TL'lik ödeme yapılacağı vurgulandı. 1500 TL'den 3500 TL'ye çıkan yardım ödemesi hangi tarihten itibaren geçerli olacak?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yapmış olduğu açıklama ile birlikte müjdeyi verdi. Kira yardımlarında önemli bir artış yaşandı. Kentsel dönüşüm kapsamında desteklerini sürdüren devlet, bu doğrultuda adımlar atmaya devam ediyor. İstanbul, İzmir, Ankara ve diğer şehirlerdeki kira yardımlarına ilişkin son detaylar paylaşıldı.

Kira Yardımları 3500 TL Oldu!

Çeşitli şehirlerdeki kentsel dönüşüm kapsamındaki kira yardımlarına değinen Bakan Kurum, önemli bir açıklamaya imza attı. Çeşitli finans desteklerinin yanı sıra kamulaştırma ve faiz desteğinin de sürdüğünü belirten Bakan Kurum, kira yardımlarının artacağını iletti. İstanbul'da 1500 TL olan kira yardımı, artık 3500 TL olacak. Büyük şehirlerde ise 3000 TL'ye kadar kira yardımı yapılacak. 

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

muratkurum_11zon

Nisan Ayında Zamlanacak!

Kira yardımlarının Nisan 2023'ten itibaren zamlı olarak hesaplara yatırılacağı belirtildi. Bu doğrultuda, Bakan Murat Kurum aşağıdaki ifadelere yer verdi:
"Kentsel dönüşümde, kira yardımı, kamulaştırma yardımı, vatandaşımıza süreci yürütebilmesi adına finans desteği, faiz desteği gibi bir çok destek veriyoruz. Kira yardımlarını arttıracağız. Şu an Bakanlığımız bünyesinde kira yardımı alan vatandaşlarımıza kentsel dönüşümü desteklemek amacıyla İstanbul'da bin 500 lira olan kira yardımını 3 bin 500 liraya çıkarıyoruz. Anadolu'da büyük illerimiz Ankara'mız, Bursa'mız, Antalya'mız ve İzmir'imizde 3 bin liraya çıkarıyoruz. Diğer Büyükşehirlerimizde 2 bin 500 liraya çıkartıyoruz. Kalan diğer illerimizde kira yardımını 2 bin liraya çıkartıyoruz. Nisan ayından itibaren inşallah yeni kira yardımlarını vatandaşlarımızın hesaplarına yatıracağız"