Bankalarda çok düşük faiz oranlarıyla ev almak istiyorsanız, bu haberimizi okumalısınız! Çünkü haberimizde devlet katkısıyla konut kredisi almanıza dair önemli bilgiler var. İşte merak edilen ayrıntılar

Bankalar 2021 yılında kredi planlamasına gittiğinden dolayı birçok kredi türünde faiz oranları oldukça düşmüştü. İhtiyaç sahipleri de bu kredi oranlarını değerlendirerek kendi evlerine ve araçlarına kavuşmuşlardı. Bu sayede ev almayı isteyenlerin karşısına avantajlı bir seçenek de çıkmış oldu. Yüzde 0,33 gibi oldukça düşük faiz oranlarından yararlanamayanlar 2022 yılında da bunun gibi uygun kredilerin çıkıp çıkmayacağını merak etmektedir. Ne yazık ki şuan kamu bankalarının bu tarz bir çalışma yaptığına dair bir bilgi bulunmamaktadır. Halk bankasının kentsel dönüşüme destek vermek için çıkardığı kredi paketleri dışında düşük faizli kredi bulunmamaktadır.

Kredi Notunuzu Nasıl Öğrenebilirsiniz

Kiracı olmayan son! 0.35 devlet katkısıyla 0.97 faizli konut kredisi müjdesi? Kimler nasıl kullanacak? Bankaların size kredi vermesinde ki en büyük etken olan kredi notunuzu öğrenmek için Findeks sistemini kullanabilirsiniz. Findeks mobil uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra kullanımı oldukça basit uygulama sizi yönlendirecektir. Öncelikle bir telefon doğrulama sayfasıyla karşılaşırsınız. Bu sayfadan sonra sizin risk raporu, kredi notu gibi bilgilerden hangilerini istiyorsanız onları işaretleyebileceğiniz biz sayfa gelecek.

IBAN Numarasına Ödenecek, 100.000 TL'ye Kadar İsteyen Hemen Alacak! IBAN Numarasına Ödenecek, 100.000 TL'ye Kadar İsteyen Hemen Alacak!

Bu sayfayı da geçtikten sonra sizden istenen kişisel bilgileri ve kredi kartı bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girdikten sonra mali durumunuzu özetleyen tabloya ulaşabilirsiniz. Notunuz düşükse bu noktada borçlarınızı kapatmadan bankalara başvurmamanızı tavsiye ederiz.

Başvurunuzun Onaylanma İhtimalini Nasıl Artırırsınız

Kredi için başvuru yaptığınızda bankaların baktığı temel kalem sizin 12 ay içinde borçlarınızı ödemeyip ödemeyeceğinizi gösterir kredi notunuzdur. Kredi notunuz yüksekse kısa süreler içinde başvurunuz onaylanır fakat düşükse banka kredi verme konusunda tereddütte kalacaktır. Bu noktada olumlu bir sonuç alabilmeniz için ödediğiniz borçlar varsa bir kredi çekip bunları kapatın.

Birçok yerde borcunuzun olmasındansa tek bir yerde borcunuz olması sizin daha olumlu bir tablo çizmenizi sağlayacaktır. Mümkünse geride gecikmiş bir borç bırakmayın çünkü bu durum sizin ödeme güçlüğü çektiğiniz imajını yaratacaktır. En önemlisi ise bankanıza karşı dürüst olun.