Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu tahmin raporu yayınlandı. Bahar havası esmeye başlamıştı ancak yeniden fena geliyor. Meteoroloji çok sayıda bölgeyi sağanak yağış konusunda uyardı. Peki, 3 Nisan 2022 Bugün hava nasıl olacak? 3 Nisan 2022 hava durumu değerlendirmeleri ve detaylar haberimizde…

Evde Bakım Maaşı Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı: Engelli Bireyler ve Ailelerine Destek Devam Ediyor Evde Bakım Maaşı Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı: Engelli Bireyler ve Ailelerine Destek Devam Ediyor

Türkiye bahar havasına girdi derken yağışlar geri döndü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu sabah saatlerinde hava durumu tahmin raporu ile birlikte saat uyarı yayınladı. Özellikle Marmara Bölgesi ve Batı Karadeniz ile Manisa, İzmir, Çankırı, Samsun ve çevrelerinde yağmur ve sağanak yağış, yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yurdun diğer bölgelerinde ise hava az bulutlu ve açık olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü aynı zamanda Marmara kuzey ve iç Ege ile birlikte Batı Akdeniz'in iç kesimleri, batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli esecek olan rüzgara karşı uyarılarda bulunduğu. Karadeniz'in yüksek kesimleri ve Doğu Anadolu'da ise yüksek kar örtüsü ile kaplı bölümlerde Çığ tehlikesi devam ediyor.

Hava sıcaklıkları 2 ila 4 derece azalacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından verilen son dakika bilgisine göre Kuzey kesimlerde hava sıcaklıkları 2 ila 4 derece arasında azalacak. Yurt genelinde ise hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Yağış alan bölgelerde de hava sıcaklığında bir değişiklik olmayacak. Ancak meteoroloji sağanak yağış sırasında oluşabilecek olan olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

Fırtına şeklinde kuvvetli rüzgar

Marmara, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, kuzey ve iç Ege, Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu Bölgesinde rüzgarın Güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca kuvvetli rüzgar ile birlikte oluşabilecek olan olumsuz durumlara karşı vatandaşların tedbirli olması isteniyor. Diğer yandan Afrika üzerinden gelen toz taşınımı da hala yurdun bazı bölümlerinde devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bu nedenle yaşlı ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların mümkün olduğu kadar dışarı çıkmamasını istedi.