Birçok dolandırıcılık olayında mağdurlar uzun süre adli işlemler ile haklarını aramaktadırlar. Bunların bir kısmı kendilerine ait gayrimenkullerin başka kişilerce satımı gerçekleştirilip, mülkünün tapusu başkasına, istemleri dışında geçirilenler olmaktadır. Bu işlem sonrasında ağır zarara uğramaktadırlar.

Her gün artan bu tip işlemler sonucu mağdur sayısı ne yazık ki artmaktadır. Büyük üzüntüler yaşanmakta, mal kaybına uğrayanlar emekleri ile aldıkları mülkleri yitirmektedirler. Birçok masum kişi ve aileleri tapu kaybı yüzünden ağır şekilde zarar görmektedir. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünden bunu önlemek için kritik bir uyarı yapılmıştır. Tapusu olanlar küçük bir önlem ile sonradan olası mağduriyetlerini önleyebileceklerdir. Böylece sahtecilik sonrası adli işlemler için uzun süre uğraş vermek zorunda kalmayacaklar, haksız bir işlem sonucu zarar görmeyeceklerdir.

Tapusu Olanların Alması Gerekli Önlem Nedir?

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak? Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı tarafından yapılan uyarıda, tapu sahibi olanların ne yapması gerektiği anlatılmıştır. Vatandaşlardan gayrimenkulü olanlar, böyle işlemleri durdurabilmek için e devlet uygulaması üzerinde, Tapu beyan bilgileri bölümüne kendileri ile iletişim kurulabilecek cep telefonu numarasını yazmaları ve onay tuşuna basmaları gerekmektedir. Böylece tapusu olanların kendilerini çok daha güvende hissetmeleri de mümkün hale gelecektir.

Böylece her satış işleminde bu cep telefonu numarasına bir kısa mesaj ile işlemin başlatıldığı bildirilmektedir. Satış işleminden haberdar olan gayrimenkul sahibinin işlemi durdurmak ve müdahale etmek olanağı doğmaktadır. Sonradan oluşacak zararları önlemek için kolay ve pratik olan bu yöntem mutlaka uygulanmalıdır. Bu şekilde kendinizi ve üzerinizdeki gayrimenkulü koruma altına kolayca almış olacaksınız.

Telefon Numaranızı Güncellemeyi Unutmayın!

Tapu beyan bilgilerine kendi cep telefonunuzu kaydettikten sonra cep telefonu numaranızı her değiştiğinde de güncellemek gerekmektedir. Size ulaşılacak bir güncel numara olması çok önemlidir.

Bu şekilde basit bir işlem sonucu kendiniz ve mülkünüz koruma altında olacaktır. Size tek kalan gelen mesajları kontrol etmek ve usulsüz satış işlemine engel olmaktır. Olası bir kötü olay ile karşılaşmamak için en kısa sürede bunu yapmalısınız.

Birçok dolandırıcılık olayında mağdurlar uzun vakit adli prosedürler ile haklarını aramaktadırlar. Bunların bir alanı kendilerine ait gayrimenkullerin diğer kişilerce satımı gerçekleştirilip, mülkünün tapusu diğersına, istemleri dışında geçirilenler olmaktadır. Bu prosedür ardından ağır zarara uğramaktadırlar. Bu anlamda oldukça dikkat etmek elzemdir. Tapu oldukça önemlidir ve dikkat edilmelidir.