CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği başörtüsü meselesi tartışılmaya devam ederken yeni bir dizide kullanılan cümleler dikkat çekti.

Show TV'de tanıtımı yapılan yeni dizi Kızılcık Şerbeti'nde yer alan başörtüsü tartışmaları ve kullanılan cümleler ağızları açık bırakırken akıllara "propaganda mı yapılıyor?" soruları geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun AKP iktidarını iktidara taşıyan "başötüsü" tartışmalarını ve Türkiye genelinde "iktidar değişirse başörtüsü yasakları gelecek" algısını yıkmak adına önerdiği yasa düzenlemesi ve AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da "Türkiye'de bir başörtüsü sorunu yok" demesi ile dikkat çeken durumun hemen kabinde fragmanı yayınlanan bir dizi dikkat çekti.

Kızılcık Şerbeti dizisi oyuncuları kimdir? Kızılcık Şerbeti konusu ne? Ne zaman başlayacak? - Haber 7 BİYOGRAFİ

Show Tv’nin, yeni dizisi Kızılcık Şerbeti'nin fragmanındaki başörtüsü tartışmaları sosyal medyadan da tepki topladı.

Fragmanda başörtülü bir kadının bir kadına çarpması sonucu, “Bunlar da her yerde” sözü gelirken bununla birlikte yine başörtülü bir kadınla başka bir kadının tartışmasında ise, “Medeniyet düşmanı,” “Özgürlük düşmanı, faşist” gibi saldırgan söylemlerin yer almasının amacı sosyal medyada sorgulanmaya başladı.

Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir? Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir?

SHOW TV'nin yeni dizisi 'Kızılcık Şerbeti'nin ilk tanıtımı izleyicilerle buluştu

Kızılcık Şerbeti dizisi, farklı kültürlere sahip iki ailenin çocukları Doğa (Sıla Türkoğlu) ve Fatih’in (Doğukan Güngör), yıldırım nikahıyla evlenmesinin ardından gelişen olayları konu alınırken dizinin oyuncu kadrosunda ise ayrıca; Feyza Civelek, Ceren Yalazoğlu Karakoç, Emrah Altıntoprak, Feray Darıcı, Selin Türkmen, Özlem Çakar, Oral Özer, Rahimcan Kapkap, Serkan Tınmaz ve Tuana Gizem Uzunlar gibi isimler rol alıyor.

Dizi tanıtım afişlerinde yer alan Barış Kılıç ise ayrıca dikkat çekti...

Kızılcık Şerbeti | Show TV