Konut için kredi çekmek isteyen vatandaşlar, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın kredi paketini inceleyebilir. 1 milyon 250 bin TL'lik kredide 0,79 faiz oranı ve yüksek vade seçeneği sunuluyor. İşte krediyle ilgili yapılan resmi açıklama...

Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor! Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, hazırlamış olduğu kredi paketini kamuoyu ile paylaştı. 1 milyon 250 bin TL'lik kredi paketinin ise kentsel dönüşüm amaçlı kullanılacağı belirtildi. Böylelikle vatandaşlar, deprme dayanıklı evlerde oturabilmek adına mevcut evlerini kentsel dönüşüme sokabiliyor. Bunun için konut kredisi yardımı alınacak. Eğer sizler de krediden faydalanmak isterseniz şartları inceleyebilirsiniz.

Konut Kredisi Şartları Nedir?

Kentsel dönüşüm konut kredisi şartları arasında kredi limitinin en yüksek 1 milyon 250 bin TL olması ve 0,79 faiz oranı bulunuyor. Temel olarak bu şartlar mevcut ancak ödeme planında ise vadenin 10 yıl olması da ayrı bir avantaj. Bu sayede kentsel dönüşüm sonrasında ödeme planınızı daha iyi düzenleyebilirsiniz. Çekeceğiniz kredi miktarına göre daha az aylık kredi ödemesi yapmanız mümkün.

Kredi Destek Açıklaması Geldi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın resmi açıklamasında
"Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla eşgüdüm içerisinde maliklere yönelik sunduğumuz finansman paketi kapsamında kişi başı 1.250.000 TL'ye kadar finansman imkanı sunuyor ve finansman maliyetinin 840 baz puana kadarlık kısmını karşılıyoruz." ifadesine yer verildi.

kentseldönüşüm