Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de son 24 saatte görülen koronavirüs vaka sayısını ve yeni verileri açıkladı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre son 24 saatte 111 bin 157 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Vefat sayısı ise 248 oldu.

Sağlık Bakanlığı tarafından 4 Şubat koronavirüs tablosu açıklandı. Açıklanan yeni verilere göre son 24 saatte yapılan test sayısı 468 bin 152 oldu. Yapılan testlerin sonucunda tespit edilen yeni tip koronavirüs vaka sayısı 111 bin 157 olarak bildirildi. Bugün hayatını kaybeden kişi sayısı ise 248 olarak açıklandı. Diğer yandan Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de bugüne kadar yapılan toplam aşı sayısının ise 147 milyon 735 bin 468'e yükseldiğini duyurdu.

Türkiye'de omicron varyantı ile yayılma hızı artarken Sağlık Bakanlığı 4 Şubat 2022 Cuma günü koronavirüs vaka tablosunu açıkladı. Yapılan açıklamaya göre son 24 saat içerisinde yapılan yeni tip koronavirüs testi sayısı 468 bin 152 oldu. Yapılan testlerde sonucu pozitif çıkan kişi sayısı ise 111 bin 157 olarak açıklandı. Hangi kan varyantı ile birlikte yeni tip koronavirüs salgınında yayılma hızı artarken ölü sayısı da artmaya devam ediyor. Bugün Türkiye'de 248 kişi hayatını kaybederken iyileşen kişi sayısı ise 83 bin 536 oldu.

Vatandaşların Cebini Yakıyor: Artan Fiyatlar ve Et Zamlarıyla Mücadele Vatandaşların Cebini Yakıyor: Artan Fiyatlar ve Et Zamlarıyla Mücadele

koronaviruste-son-durum-belli-oldu-vaka-sayisi-110-binin-uzerinde

Vefat sayıları hala yüksek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesaplarından günün verilerini paylaştı. Günlük koronavirüs tablosunu paylaşan Fahrettin Koca, vefat sayılarının hala çok yüksek seyrettiğini söyleyerek vatandaşları uyardı. Vaka artışının omicron varyantının daha kolay yayılmasına bağlı olarak gerçekleştiğini belirten Fahrettin Koca, Kronik hastalığı olan, yaşlı olan ve ağır Kronik hastalığı bulunan kişilerde direnç düzeylerinin düşük olması nedeniyle hastalık sonucunda ölümlerin meydana geldiğini dile getirdi. Vatandaşları aşı olmaya davet eden Fahrettin Koca aşının hastalıktan koruduğu vurgusunu yaptı.

koronaviruste-son-durum-belli-oldu-vaka-sayisi-110-binin-uzerinde-2

Pozitif vaka sayısı 110 binin üzerine çıktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Omicron yayılma hızı ile ilgili sık sık uyarılar yapmaya devam ediyor. Türkiye'de dün açıklanan koronavirüsü vaka tablosunda pozitif vaka sayısı 107000 iken bugün 110 binin üzerine çıktı. Hastalıktan korunmak için aşı olmanın temizlik ve maskenin önemli olduğuna dikkat çeken Bakan Koca vatandaşların aşılarını tamamlanmasını istedi.