Hafta sonu gerçekleştirilen KPPS Lisans sınavıyla ilgili bir skandal bilgi ortalığı karıştırdı ve sınavın iptali gündeme geldi... KPSS İptal Edildi mi? İptal Edilir mi? Yediiklim Yayınları Kimin? 2022 KPPS Lisans Sınavı İptal Olacak mı?

Gerçekleşen 2022 KPPS Lisans sınavı ile Yediiklim Yayınları'nın deneme kitapları ve ders videolarında sorulan onlarca sorunun aynı olduğu ortaya çıkınca sosyal medyada #KPSSdeİkinciFETÖskandalı etiketi gündem oldu.

ÖSYM tarafından 31 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) sorulan sorular şüphe uyandırınca sınav sorularıyla ilgili kopya iddiası gündeme geldi.

KPSS İptal Edildi mi? İptal Edilir mi? Yediiklim Yayınları Kimin? 2022 KPPS Lisans Sınavı İptal Olacak mı? Yediiklim Dersaneleri Kimin? Sahibi Kim? Yedi İklim Dergisi Ve Yediiklim Dersaneleri Yayınları Aynı Kuruluşun mu? Aynı mı?

BAŞARININ ADRESİ YEDİİKLİM AKADEMİ - YouTube

Binlerce kişi, Yediiklim Yayınları'nın deneme sınavlarında ve ders videolarında sorulan onlarca sorunun KPSS 2022 sınavında sorulduğunu belirterek "iptal" çağrısı yaparken, kanıt olarak sunulan deneme kitaplarında ve videolarda ise soruların hiç değiştirilmeden direkt KPSS'de sorulduğu ortaya çıktı.

KPSS İptal Edildi mi? İptal Edilir mi? Yediiklim Yayınları Kimin? 2022 KPPS Lisans Sınavı İptal Olacak mı? Yediiklim Dersaneleri Kimin? Sahibi Kim? Yedi İklim Dergisi Ve Yediiklim Dersaneleri Yayınları Aynı Kuruluşun mu? Aynı mı?

KPSS kaç dakika sürüyor? 2020 Alan Bilgisi KPSS sınavı saat kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? İşte sınav süresi ve diğer detaylar - Son Dakika Eğitim Haberleri

KPSS İptal Edildi mi? İptal Edilir mi? Yediiklim Yayınları Kimin? 2022 KPPS Lisans Sınavı İptal Olacak mı?Yediiklim Dersaneleri Kimin? Sahibi Kim? Yedi İklim Dergisi Ve Yediiklim Dersaneleri Yayınları Aynı Kuruluşun mu? Aynı mı?

Yediiklim imzasını taşıyan deneme sınavı ile ilgili soruların KPSS'de sorulduğu ve şık seçeneklerinin bile birebir aynısı olduğu görülürken, olayın ortaya çıkmasının ardından ise Yediiklim Yayınları'nın kitap satışlarını durdurduğu açıklandı.

Yediiklim Yayınları Kimin? Yediiklim Dersaneleri Kimin? Sahibi Kim? Yedi İklim Dergisi Ve Yediiklim Dersaneleri Yayınları Aynı Kuruluşun mu? Aynı mı?

İzmir merkezli olarak 2003 yılında yayıncılık ve 2006 yılında eğitim hayatına başlayan dersane ve yayın kurumunun an itibari ile "Bayraktar" grubu ile bağlantısı konuşuluyor ve araştırılıyor.

15 yılı aşkın süredir Millî Gazete'de köşe yazarlığı yapan Ali Haydar Haksal'ın hâlen Yedi İklim dergisinin yazı işleri müdürlüğünü yürütmekte olduğu bilinirken KPSS'ye konu olan kuruluşun isim harici diğer bağlantıları araştırılıyor.

Zira bazı haber kanallarında bahsedilen ve Ali Haydar Haksal'ın Yayın Yönetmeni olduğu Yedi İklim bir edebiyat dergisi.

Yayın yönetmenliğini Ali Haydar Haksal’ın yaptığı Yedi İklim dergisi aylık Edebiyat Dergisi olarak yayınlanmakta ve Türk edebiyatında 1987 yılında yayın hayatına başlayan bir dergi olarak bulunmakta.

Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Akif İnan, Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt, Alaeddin Özdenören, Ebubekir Eroğlu, Arif Ay, Kâmil Eşfak Berki gibi isimlerin öncü olduğu dergi bugüne kadar yayın hayatını sürdüren sağ görüşlü bir yayın olarak tanınıyor.

Sonuç itibari ile 2022 KPSS sınavına damga vuran kurumlar olan Yediiklim Yayıncılık Ve Yediiklim Akademi'nin kurucusunun Münir Çelik olduğu öğrenilirken bu konuya da bir sonraki haberimizde yer verdik.

Ancak; Ali Haydar Haksal’ın yayın yönetmeni olduğu Yedi İklim Edebiyat Dergisi'nin ve daha çok AKP'li ve MHP'li isimler yönetiminde yer alana Yediiklim Okulları'nın bu Yediiklim Yayınları ve Yediiklim Akademi ile isim benzerliği haricinde bir bağlantısı olup olmadığı daşimdi en çok merak edilenlerden olurken akıllara her üç kurumunda "yayıncılık" iş kolu ile faaliyette bulunmaları durumu geldi.

Dolayısı ile bu bağın isim bağının çok daha ötesinde bir organik bağ olabileceği düşünülüyor.

Vatandaşlar CİMER'e başvurduğu ve olaydan şikayetçi olduklarını yazarken ayrıca sosyal medya hesaplarında şu örnekler paylaşıldı;

Akbank ve 2 Kamu bankası açıkladı! Bankalarda hesapları olanlara 90.000 TL ödenecek! Bugün son! Akbank ve 2 Kamu bankası açıkladı! Bankalarda hesapları olanlara 90.000 TL ödenecek! Bugün son!

Kaynak: Aykırı Gazetesi