Danimarka Kraliçesi yaptığı ile önce Kraliyeti karıştırdı sonra dünya gündemine damga vurdu...

Avrupa'nın mevcut olarak görevde olan tek Kraliçesi ve kıtanın yaşayan en uzun süreli hükümdarı olan Danimarka Kraliçesi Margrethe yaptığı ile şaşkınlık uyandırdı.

"Monarşiyi küçültmek için" diyerek sekiz torunundan dördünün kraliyet unvanlarını ellerinden alan Kraliçesi Margrethe şaşkınlık yarattı.

Verilen ilginç karar sonrası Saray'dan yapılan açıklamada amacın Kraliçe'nin en küçük oğlu Prens Joachim'in dört çocuğunun "daha normal bir yaşam sürmeleri" olduğu ve Avrupa'daki kraliyet ailelerinin monarşiyi küçültmek için attıkları adımları takip ettikleri söylendi.

Danimarka Kraliçesi, dört torununun kraliyet unvanlarını elinden aldı - Son Dakika Haberleri

Yapılan açıklamada, Prens Joachim'in çocuk ve torunlarının "Danimarka Prensi ve Prensesi unvanlarının elinden alındığı, artık sadece Monpezat Kontu ve Leydi unvanlarını kullanacakları" ifade edilirken Prens Joachim'in iki büyük oğlunun annesi Leydi Alexandra ise, kararın kendisini "şoke ettiğini" söyledi.

Sıfır ve 2. El araç alacaklar dikkat! Araçlar zamlanıyor Sıfır ve 2. El araç alacaklar dikkat! Araçlar zamlanıyor

Leydi Alexandra Danimarka basınına yaptığı açıklamada, "Ortada böyle bir şey yoktu. Çocuklar dışlanmış hissediyor. Neden kimliklerinin ellerinden alındıklarını anlamıyorlar" diyerek Saray'da yaşanılan karışıklığı da anlatmış oldu.

Kraliçe unvanları aldı Danimarka kraliyet ailesi karıştı - Son dakika dünya haberleri – Sözcü