Kredi ve kredi kartı borcu olanlar için kötü haberler gelmeye devam ediyor. İçinde bulunduğumuz kötü ekonomik durumlar sonrasında milyonlarca vatandaş kredi ve kredi kartı borçlarını ödeyemez hale geldi. 24 milyon adet dosya icraya taşındı! Anında adınızı kontrol edin

Kredi kartı borcu olanlara kötü haber verildi! 24 milyon adet dosya icraya taşındı! Anında adınızı kontrol edin... Son 20 senedir yaşamımızın merkezine konuşlanmış olan kredi kartları kimileri amacıyla anlık kurtarıcı olurken kimileri amacıyla de yaşam karartıcı özelliğe sahip olabiliyor.  Türkiye’de 80 milyon adet aktif kredi kartı var. Toplam kredi kartı müşterisi adedi ise 20 milyon vatandaş. 20 milyon vatandaşın toplamda 80 milyon adet kredi kartı olunca akıllara tabii ki her bireyde en az iki ya da üç adet kredi kartı olduğunu gösteriyor.  Eğer vatandaş kredi kartı borcunu ödeyemiyorsa da hemen icraya veriliyor artık. Bankalar acil nakit çözümüne kavuşabilmek amacıyla zorunlu olarak bu tür bir yola koyuldular.  Bankalar, kredi kartı borcu olan ve en az iki aydır borcunu ödemeyen vatandaşlarla artık uğraşmıyor. Hemen avukatlara paslıyor. Siz bunu daha öğrenmeden avukat parası da veriyorsunuz. Avukata ödemeniz gereken tutar 3000 lira ile 4000 lira arasında oluyor. Ödenmeyen kredi borçlarını yapılandırma şansınız vardır. 

Kamu Bankasının Konut Kredisi Taksidi 6840 TL'ye Düştü! Kendi Evine Yerleşeceklere Mart Ayında Yeni Teklif... Kamu Bankasının Konut Kredisi Taksidi 6840 TL'ye Düştü! Kendi Evine Yerleşeceklere Mart Ayında Yeni Teklif...

E-devletten icralık dosyalara nasıl bakılır?

(Eğer bir e-Devlet parolasına sahip değilseniz size en yakın PTT şubesine giderek bir e-Devlet parolası temin edebilirsiniz.) Sonrasında açılan e-Devlet ana sayfasının en üzerinde tespit edilen arama butonuna basarak İcra Dosyası Sorgulama (Adalet Bakanlığı) yazıp arama butonuna basın.

Bir başka alternatif olarak https://www.turkiye.gov.tr/adalet-icra-dosyasi-sorgulama sayfasına adım atarak hemen sorgulama sayfasına basabilirsiniz. 

UYAP'tan icralık dosyalara nasıl bakılır?

Uyap vatandaş portal üzerinden giriş yaptıktan sonra doğrultu olduğunuz dava, takip ve arabuluculuk dosyalarına basitçe önünüze gelir. Uyap vatandaş portala giriş yaptıktan sonra sol doğrultuda tespit edilen menüden “Dosya Sorgulama” sayfasına giriş yaparak uyap dosya sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz.