Kendini Mesih ilan etmesi ile gündeme gelen eski Refah Partisi milletvekili Hasan Mezarcı bu defa söyledikleri ile iyice şirazeyi kaydırdı. Dinin emrettiği her şeyi zaman zaman yok sayan ve sosyal medya hesabından paylaşımlar yapan Hasan Mezarcı, Ramazan ayının gelmesi ile beraber bu defa da Ramazan ayını kullanmaya başladı Hasan Mezarcı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda orucu bozan şeyler arasından su içmeyi çıkardı.

Hadise'ye Şok Suçlama! Ağır İthamlar Hadise'ye Şok Suçlama! Ağır İthamlar

Kendini Mesih ilan eden Refah Partisi eski milletvekili Hasan Mezarcı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla bu defa ağızları açık bıraktı. Hasan Mezarcı, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte sosyal medya hesabından sık sık Ramazan'la ilgili paylaşımlar yapıyor. Yine Mübarek Ramazan ayı ile ilgili bir paylaşıma imza atan Hasan Mezarcı, sağlık açısından zorunluluk olduğu gerekçesiyle "su içmenin orucu bozacağına dair dini ahkâmı iptal ettiğini" söyledi. Eski müftü olan Hasan Mezarcı daha sonra Refah Partisi milletvekili olmuş Ancak 28 Şubat sürecine giden yolda Atatürk'e ağır hakaretlerde bulunduğu için Parti'den ihraç edilmişti. Bu nedenle cezaevine giren Hasan Mezarcı, cezaevinden çıktıktan sonra kendini Mesih ilan etmişti.

Su içmek orucu bozmaz iddiası

Hasan Mezarcı Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar herkesi şaşkına çevirdi. Su içmenin sağlık açısından bir zorunluluk olduğunu söyleyen Hasan Mezarcı, Uzun süre boyunca susuz kalmanın sağlığa zararları olduğunu bu nedenle su içmenin orucu bozacağına dair dini ahkamı iptal ettiğini söyledi. Hasan Mezarcı açıklamasının devamında, “ Oruç tutanlar, su içersek orucumuz bozulur diye endişe etmesin; suyunu içsin, orucuna devam etsin" yazdı.

Sosyal medya kullanıcılarından tepki yağdı

Twitter hesabından açıklamalarına devam eden Hasan Mezarcı, dinde ve imanda zorunluluk olmadığını gönüllülük esası olduğunu belirterek oruç tutmakta zorlananların oruç tutmasına gerek olmadığını oruç gün ve saatlerini kendilerine göre ayarlaya bileceklerini söyledi. Bu paylaşımı sonrasında Hasan Mezarcı’ya tepki yağdı. Sosyal medya kullanıcıları Hasan mezarcının ruh sağlığını kaybettiğini belirtirken bir an önce toplumdan izole edilmesi gerektiğini söyledi.