Böyle müjde görülmedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçime 2 gün kala bombayı patlattı. Kurban Bayramı’nda 15 bin TL hesaplarda.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçime 2 gün kala bombayı patlattı. Görülmemiş müjdenin gelmesiyle vatandaşlar büyük bir sevinç yaşadı. 2018 yılında ilk defa tüm emeklilere ve bazı hak sahiplerine dini bayramlarda yılda 2 kere ikramiye verilmesi kararı yürürlüğe kondu. Bununla birlikte 1000 TL ödemeler Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda yatmaya başladı.  

2022 yılında 1.100 TL olarak Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı’nda yatan ikramiyelerin bu yıl için 2 bin TL olarak iki bayramda toplamda 4 bin TL yatmasına karar verildi. Şimdiyse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan SGK kapsamında emekli olan tüm vatandaşlar için 15 bin TL’den söz etti. Gündemde bomba etkisi yaratan haber emeklileri bu zamana kadar en fazla sevindiren müjde oldu. İşte Kurban Bayramı’nda 15 bin TL açıklamasının detayları haberimizde. 

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

KURBAN BAYRAMI 15 BİN TL

GÖZLER ZAM HABERİNDE 

Enflasyon Türkiye’nin gündeminde büyük yer kaplıyor. Bu da vatandaşın gözünü kulağını gelecek zamlara dikmesine neden oluyor. Alım gücü çökmüş vaziyette iken, TÜRK-İŞ’in yaptığı son araştırmalar doğrultusunda açlık sınırı 10.135,50 TL oldu. Emeklilerin aldığı maaş ise bundan 2 bin 635 TL daha az.  

Kamu işçilerine yönelik gelen 15 bin TL taban maaş ve %45 oranında gerçekleşecek zammın netleştiği açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyük bir açıklama yaptı. Vatandaşlar bu açıklamaya umutla bağlandı. Vatandaşların enflasyona ezilmesine izin vermeyeceği noktasında sözünü veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından emekli maaşları için gündeme 10 bin TL iddiası geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in emeklilere kademeli zamda verdiği 7.500 - 10.000, 10.000 - 15.000 TL şeklinde zam da buna sebep oldu. 

15 BİN TL NAKİT ÖDEME YATACAK 

Vatandaşlara ayrıca 4A, 4B, 4C’li, EYT’li fark etmeden, tüm emeklilerin kapsandığı 15 bin TL ödeme yapılacağı belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram ikramiyelerine ilişkin son açıklamasında “Emekli bayram ikramiyelerini 2 bin TL yaptık. Bunu daha da arttırma hedefindeyiz” ifadelerini kullanmıştı. 

kılıçdaroğlu 15000 tl kurban bayramı

Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise seçim öncesi bütün emeklilere 15 bin TL ikramiyenin bayramda hesaplarına geçeceği sözünü verdiği duyuldu. Bu nakdin her bayramda emeklilere yatacağına “Önümüzdeki Kurban Bayramı hesaplarda tek seferde 15.000 TL olacak. Evet, geriye dönük ödeme yapacağım. Sonraki bayram, çifte bayram olacak.” ifadeleriyle söz verdi.