TRT'de İspanya İtalya maçını anlatan spiker Levent Özçelik öyle bir hata yaptı ki, bu hayatla sosyal medyanın alay konusu oldu.

Levent Özçelik, karşılaşmada 60. dakikada Federico Chisea'ya "Inzaghi" diyince olanlar oldu. Özçelik, bu yanlışını bir süre sürdürdü ve daha sonra fark ederek özür diledi. Levent Özçelik'in bu hatası sonrası Totti gibi efsanevi eski oyuncular da TT oldu.

Peki Levent Özçelik kimdir? Levent Özçelik nereli? Levent Özçelik kaç yaşında? Levent Özçelik hangi takımlı? Levent Özçelik kariyeri nerelerde çalıştı?

Levent Özçelik Kimdir?

Baba trafından Tarabzonlu olan Levent Özçelik'in çocukluğu Ankara'da geçmiştir. Ulubatlı Hasan İlköğretim ve Bahçelievler Deneme Lisesini okumuştur.

Fen Fakültesi Fizik Mühendisliği bölümünü kazanmış ancak yeniden sınava girmiş ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak oradan mezun olmuştur.

1982 yılında TRT sınavlarına girmiş ve 3. olmuştur.

İlk maç anlatımını Gençlerbirliği ve Sakaryaspor arasında maçta yapmıştır. 1992 yılından sonra Olimpiyat, diving, su topu, voleybol, yüzme, hentbol, masa tenisi, bilardo ve bisiklet gibi spor dallarını da sunumunu gerçekleştirmiştir. 

Levent Özçelik Galatatasaray'lıdır.