Fatih'te bir restoran sahibi, paket servisi hizmetine bir gün ara vererek hastaneden ayrılamayan sağlık çalışanlarına ücretsiz döner ikram etti. ( İsa Terli - Anadolu Ajansı )

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!
İçişleri Bakanlığı, pandemi tedbirleri nedeniyle getirilen kısıtlamalara ilişkin gelen bir yığın soruya cevap verdi. Sorular arasında, lokantaların hangi saatler arasında paket servis yapabileceği konusu da yer aldı. Peki lokantalar hangi saatler arasında paket servis yapabilecek? Lokantalar hangi saatler arasında açık olacak?

Lokantalar hangi saatler arasında paket servis yapabilecek?


İçişleri Bakanlığının genelgesine göre lokantalar saat 10.00 ila 24.00 arasında paket servisi yapacak. Online dağıtım yapan internet siteleri de 10:00- 24.00 saatleri arasında hizmet verecek. Yani lokanta, pastane ve restoran gibi işletmeler artık saat 20.00 değil, saat 24.00'e kadar paket servisi yapabilecek.


Kimler sokağa çıkma yasağından muaf olacak?


Peki kimler sokağa çıkma yasağından muaf olacak? Öte yandan bazı diğer konular hakkındaki sorulara da yanıt verildi. Aileleri uzakta olan 18 ve 20 yaş arasındaki gençler, toplu ulaşım araçlarını kullanmak suretiyle tek başlarına seyahat edebilecekler. Zorunlu haller durumunda bu yaş aralığındaki kişiler, valilik ya da kaymakamlıktan seyahat izin belgesi alarak dışarı başka bir şehire gidebilecek. Apartman temizlikleriyle görevli çalışanlar çalıştığına dair belgeyi gösterip dışarı çıkabilecek. Evcil hayvan satan işletmelerde çalışanlar da hafta sonu hayvanları beslemek için 10.00-17.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağından muaf olacak.