Emeklilerin maaşı en düşük 7500 TL olarak belirlenmişti. Öte yandan özel bankaların yüksek maaşlı emeklilere fazla nakit promosyon ödediği biliniyor. Ancak kampanya kapsamında SGK'lı emekliler 7500 TL alsa dahi çok daha fazla promosyona sahip olabilir.

Ekim ayı içerisinde promosyon başvuruları artış gösterdi. En düşük maaşınıza göre sizler de promosyonunuzu alabilirsiniz. 7500 TL'ye 12 bin TL promosyon veren banka hangisi? Geçim zorluğu yaşayan emeklilere daha yüksek ödemeler yapılacağına dair sinyaller geldi. Yeni yılın yaklaşmasıyla, bu konudaki beklentiler de artış gösterdi.

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

Emekli Promosyonu İçin Zam Talimatı

Emeklilere daha yüksek ödemeler planlanıyor. Yeni yıla girerken ödemelerin ne kadar olacağı konusunda bir tahminde bulunuldu. Temmuz ayındaki ek zamdan faydalanamayan birçok emekli için yeni rakamlar adeta bir bayram havası yaratacak. Daha önce 7 bin 500 TL olarak belirlenen promosyon miktarı, rekabetçi banka sektörüyle birlikte 12 bin 500 TL'ye yükseltildi. Bu rakamın duyulmasıyla diğer bankaların da benzer tutarlarda promosyon teklif edeceği bekleniyor.

maaşpromosyonu

7500 TL Maaş Alana da 12 Bin TL Ödeniyor

Yeminli Mali Müşavir Ahmet Kurtuluş, bazı bankaların promosyon teklifini 12 bin TL'ye çıkardığına dikkat çekti. Ancak diğer bankaların da 12 bin ila 13 bin TL arasında tekliflerde bulunmasını beklediğini belirtti. Ahmet Kurtuluş, promosyon rakamlarının yıl sonunda artış göstereceğini ancak bu artışın çok yüksek olmayacağını ifade etti. Emeklilere verilen bu promosyonlar için genellikle 3 yıllık bir taahhütname imzalanıyor. Emekli, bu promosyondan faydalanabilmek için maaşını ilgili bankadan almalıdır.

Promosyon anlaşmasını sonlandırmanız durumunda, alınan promosyonun tamamını ya da bir kısmını geri ödemeniz gerekebilir. Promosyonla ilgili daha detaylı bilgi için bankaların şubelerini ziyaret edebilirsiniz.